هوی‌آن

توضیح اولیه: 
شهر باستانی هوی‌آن که در سواحل جنوبی کشور ویتنام قرار دارد، در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و از مهمترین مقاصد گردشگری در ویتنام است. تاریخ و فرهنگ به جای مانده در این شهر بیشتر به مردمان چین شبیه است. این شهر کهن که در سواحل رودخانه توبون و در فاصله سی کیلومتری از شهر دانانگ قرار گرفته است فضایی شبیه به شهرهای چینی و متفاوت با دیگر شهرهای این کشور دارد که می‌توان آن را نمونه‌ی از بنادر تجاری جنوب شرق آسیا در قرن‌های پانزدهم تا نوزدهم دانست.
متن اصلی: 

شهر هوی آن

بافت قدیمی و منحصر به فرد هوی‌آن و داشتن مناظر طبیعی زیبا، هر ساله گردشگران بسیاری را به این شهر می‌کشاند. رودخانه‌ی زیبای شهر هوی آن، سواحل کوآ دای و جزیره چم تنها بخشی از این زیبایی‌ها هستند.

سفر به هوی‌آن

برای سفر به این شهر با هواپیما باید از فرودگاه شهر دانانگ که نزدیکترین فرودگاه به این شهر است عبور کرد. این فرودگاه از شهرهای هانوی، هوشی‌مین و هواِ پروازهای داخلی و از سنگاپور، بانکوک، کمبوجیه و چین پروازهای خارجی دارد. پس از رسیدن به دانانگ با قطار، اتوبوس و تاکسی می‌توان به هوی‌آن رفت.

گردش در هوی‌آن

بهترین وسیله برای گشت و گذار در شهر هوی‌آن دوچرخه است. هوی‌آن شهر کوچکی است و به راحتی و با کرایه یک دوچرخه می‌توانید به همه قسمت‌های آن بروید، از رفتن به سواحل زیبا گرفته تا گشتن در شهر و برگشتن به هتل همه و همه با دوچرخه آسان است.

هویآن در ویتنام

تاریخچه هوی‌آن

شهر هوی‌آن در گذشته از بنادر مهم ویتنام بوده و تجار و بازرگانانی از نقاط مختلف جهان به این شهر سفر میکردند. در این شهر آثار تاریخی بسیاری همچون خانه‌های تاریخی، بازارهای قدیمی و معابد زیبا وجود دارند که بسیاری از آنها در بخش شهر قدیمی واقع شده‌اند که هنوز همچون گذشته به خوبی از آنها مراقبت می‌شود. ساختاری شبیه به شهرهای کشور چین، معابد هندو، بناهایی با معماری فرانسوی و آثاری از حضور فرهنگ‌های دیگر در این شهر، که حاصل سفر مردمانی از نقاط مختلف جهان به این شهر است باعث شده هوی‌آن به یکی از مقاصد مهم گردشگری در کشور ویتنام تبدیل شود.

جغرافیا و طبیعت هوی‌آن

شهر هوی‌آن در سواحل رود توبان واقع شده و با قرار گرفتن در سواحل جنوبی ویتنام به دریای چین جنوبی ختم می‌شود. این شهر در بخش مرکزی ویتنام و در استان کوآنگ‌نام قرار گرفته است.
اغلب شهرهای مرکزی ویتنام آب و هوای گرمی دارند و در تابستان دمای آنها معمولا به ۳۰ درجه نیز می‌رسد. زمستان‌ها در هوی‌آن بارش باران بیشتر است و گاهی طوفان‌هایی نیز رخ می‌دهد. آب و هوای این شهر را به طور کلی به دو بخش سرد و بارانی و گرم و ملایم در طول سال تقسیم کرد.

ویتنام

دیدنی‌های شهر هوی‌آن

معروف ترین بخش شهر هوی‌آن شهر قدیمی است که با تهیه بلیط می‌توانید از آن بازدید کنید.
معبد myson که در میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است، نمونه‌ای بسیار زیبا از آثار تاریخی مردمان چمپا در بخش‌های جنوبی ویتنام است. اگرچه این معبد نیز همچون دیگر آثار تاریخی ویتنام در اثر جنگ‌های این کشور آسیب دیده است اما هنوز گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند.
سواحل رودخانه توبان که در گذشته محلی برای داد و ستد تاجرانی از کشورهای مختلف بوده است اکنون قایق‌های مدرن و قدیمی را در خود جای داده است و با مغازه‌ها و بازارهای ساحلی گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند.
سواحل Cua Dai در شمال شرقی هوی‌آن با شن‌های سفیدش، استراحت گاهی فوق العاده برای فرار از خیابان‌های تاریخی این شهر است. این سواحل زیبا که در میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده بهشتی است که گردشگران را راهی این شهر می‌کند.
جزایر Cham در پانزده کیلومتری سواحل کوآ دای، محیطی آرام و دلپذیر و حیات دریایی متنوعی دارد. این جزیره علاوه بر جاذبه‌های گردشگری از مقاصد مهم غواصی در ویتنام است.

خرید در هوی‌آن

بازار مرکزی در شهر هوی‌آن بدون تردید از مکان‌هایی ست که باید حتما سری به آن بزنید. در این بازار علاوه بر سبزیجات تازه و ماهی و خوراکی‌های دریایی که به وفور دیده می‌شود پارچه‌های ابریشمی با رنگ‌های مختلفی نیز دیده می‌شود که قیمتی ارزان تر از دیگر بازارها دارند و حتی اگر بخواهید خیاط‌های آنجا یک روزه لباس مورد نظرتان را نیز برای شما می‌دوزند.

سوغاتی هوی آن
در این بازار همچنین سوغاتی‌هایی از صنایع دستی مختلف نیز با قیمتی مناسب می‌توان پیدا کرد. کفش‌ها و فانوس‌های کاغذی قدیمی در بازارهای شهر زیاد دیده می‌شوند که به یکی از سوغاتی‌های اصلی مورد توجه گردشگران قرار میگیرند.

غذا و رستوران در هوی‌آن

دکه‌های غذا فروشی در این شهر کوچک به تعداد زیاد دیده می‌شوند، به خصوص عصرها که بیشتر آنها به خیابان می‌آیند. غذاهای خیابانی که عمدتا در کوچه پس کوچه‌های شهر دیده می‌شوند غذاهای محلی و خوشمزه ویتنام را پیش روی گردشگران قرار می‌دهند. برای آشنایی بهتر با این غذاها بهتر است با یکی از تورهای غذاهای محلی همراه شوید تا غذاهای ناشناخته و خوشمزه این شهر را تجربه کنید.

غذاهای دریای در ویتنام
غذاهای دریایی نیز در این شهر فراوان دیده می‌شود به خصوص در سواحل کوآدای که رستوران‌های زیادی دارد و فروشنده‌های دوره‌گرد نیز غذاهای تازه و خوبی می‌فروشند.

نام‌های دیگر: 
Hoi An

افزودن دیدگاه جدید