تفریح و سرگرمی در اندونزی

Body: 

خرید در اندونزی

واحد پول در اندونزی روپیه بوده و بزرگترین اسکناس نیز ۱۰۰ هزار روپیه است که چیزی معادل ۱۰ دلار آمریکا می‌شود. در بخش‌های توریستی همچون جزیره جاوه و بالی تبدیل پول ساده است و بانک‌ها و صرافی‌های بسیاری را می‌توان یافت ولی در دیگر بخش‌ها برای تبدیل پول ممکن است با مشکل مواجه شوید.
اندونزی نیز مانند دیگر کشورهای آسیای شرقی، پر از پاساژها و مراکز خرید رنگارنگ است که از اجناس لوکس و گران قیمت گرفته تا اجناس ارزان قیمت در آنها یافت می‌شود. در این کشور همیشه می توانید کالاها را با قیمت خوبی تهیه کنید. هنگام خرید، چانه زدن با فروشنده و تخفیف گرفتن را فراموش نکنید.

غذا و رستوران در اندونزی

آشپزی مردم اندونزی همچون بیشتر کشورهای شرق آسیا شامل غذاهایی پر ادویه و تند است که انواع برنج و غذاهای دریایی بیشترین سهم را در این غذاها دارند البته تاثیر آشپزی چینی بر غذاهای آنها را نیز نمی‌توان نادیده گرفت.
در اندونزی هم برای غذاهای غربی و هم برای غذاهای محلی رستوران‌های خوبی را می‌توان یافت. فروشنده‌های دوره‌گرد و دکه‌های خیابانی نیز غذاهای متنوعی دارند ولی به دلیل وجود بیماری‌های زیاد در اندونزی در خوردن این غذاها باید بسیار مراقب بود و از جاهای مطمئن غذا خرید.
با توجه به مسلمان‌بودن بیشتر مردم اندونزی اکثر غذاها حلال هستند اما برای اطمینان می‌توانید از فروشنده غذا یا پیش‌خدمت رستوران سوال کنید. از دیگر موارد جالب در اندونزی میوه‌های خاص مناطق گرمسیری و استوایی است که نمونه آنها را در کمتر کشوری می توان یافت.

افزودن دیدگاه جدید