رفت و آمد - جمهوری آذربایجان

Body: 

سفر به جمهوری آذربایجان

هوایپما: فرودگاه بین المللی حیدر علی‌اف در باکو مهم‌ترین و بزرگترین فرودگاه بین‌المللی این کشور است. دیگر فرودگاه‌های بین المللی در شهرهای نخجوان، گنجه و لنکران قرار دارند.
شرکت هواپیمایی دولتی آذربایجان یعنی AZAL به بسیاری از شهرهای جهان پرواز دارد. شما می‌توانید برای سفر به باکو از خدمان این ایرلاین استفاده نمایید. همینطور معمولا این ایرلاین نرخ‌های مناسبی را برای سفر به دیگر کشورها ارائه می‌دهد.
قطار: آذربایجان از طریق خطوط ریلی به کشورهای گرجستان، روسیه و ایران متصل است. از طریق خط ریلی آستارا - باکو می‌توان به این کشور سفر نمود.
ماشین: با توجه به هم مرز بودن این کشور با ایران سفر با ماشین شخصی یکی از گزینه‌های مطلوب مسافران ایرانی است. بیشتر جاده‌های این کشور دو بانده بوده و کیفیت مناسبی دارند.
اتوبوس: سرویس‌هایی از کشورهای روسیه، ایران، گرجستان و ترکیه به این کشور برقرار است.
کشتی: کشتی مسافری مخصوصی برای سفر دریایی وجود ندارد و معمولا از کشتی‌های باری استفاده می‌شود. به جهت نبودن مکان خاص بلیط فروشی و دردسرهای مسیر و راحت نبودن کشتی‌ها، بهتر است از این گزینه صرف‌نظر کنید.

 

 

رفت و آمد در جمهوری آذربایجان

اتومبیل: با توجه به وجود حدودا ۳۷ هزار کیلومتر بزرگراه در این کشور، می توان از ماشین برای رفت و آمد در آن استفاده کرد. اتوبوس، مینی بوس و تاکسی‌ها بیشتر شهرها را بهم متصل کرده اند.
هواپیما: همینطور بین شهرهایی که دارای فرودگاه هستند، با هزینه‌ای تقریبا ۵۰ دلاری می‌توان پرواز کرد. شرکت هوایی Azal بیشتر پروازها را بر عهده دارد. البته تاخیرهای فراوان از ویژگی‌های این خط هوایی است.
خط ریلی: بین برخی شهرهای آذربایجان خط ریلی وجود دارد مانند باکو و گنجه.

 

 

 

 

افزودن دیدگاه جدید