تفریح و سرگرمی در مالدیو

Body: 

خرید در مالدیو

واحد پول در مالدیو روپیه مالدیو (روفیا) است که هر روپیه نیز ۱۰۰ لاری است. دلار آمریکا در هتل‌ها و تفریحگاه‌ها پذیرفته می‌شود و نیازی به تبدیل پول نیست. در فروشگاه‌هایی که در هتل‌ها وجود دارد نیز با دلار آمریکا می‌توانید خرید کنید اما این فروشگاه ها معمولا اجناس قابل توجهی ندارند. بهتر است مقداری از دلارهای خود را به روپیه تبدیل کنید تا در صورت نیاز به خرید، به خصوص وقتی که در ماله حضور دارید، بتوانید از فروشگاه های کوچک راحت خرید کنید.
اگرچه مالدیو را نمی‌توان کشور ارزانی دانست اما خرید در این کشور تجربه ی جالبی است. خرید لوازم غواصی معمولا اولین کاری است که گردشگران در این کشور انجام می‌دهند و اغلب نیز این لوازم را در فروشگاه‌های مالدیو ارزان تر از دیگر کشورها می‌توان پیدا کرد. صنایع دستی که بسیاری نیز با مرجان های دریایی ساخته شده‌اند از دیگر مواردی ست که توجه گردشگران را به خود جلب می‌کند. کالاهای بسیاری در مالدیو نیز از کشور سنگاپور وارد می‌شوند که در میان آنها صنایع دستی چوبی که در طرح ها و اشکال مختلفی هستند بسیار پر فروشند.

 

خرید در مالدیو

غذا و رستوران در مالدیو

غذاهای کشور مالدیو اکثرا شامل غذاهای دریایی است که برای کشوری که مساحت آب هایش از خشکی هایش بیشتر است اصلا عجیب نیست. تفریحگاه ها در جزیره ها هر کدام رستوران مخصوص به خود را دارند و رستوران به طور جداگانه وجود ندارد. تنها جایی که حق انتخاب غذا برای شما وجود دارد در ماله است که هم می‌توانید رستوران های شیک و مجلل این شهر را انتخاب کنید و هم می‌توانید با تهیه غذا از کافه‌هایی که به آنها هوتا گفته می‌شود غذاهای محلی را با قیمتی بسیار کم تهیه کنید. تمام مردم مالدیو مسلمان هستند و اصول آشپزی اسلامی در غذاهای آنها رعایت می‌شود. البته در برخی تفریحگاه ها در جزیره های این کشور نوشیدنی ها و غذاهای غیر اسلامی نیز مجاز است.

 

غذا در مالدیو
بیشترین نوع ماهی که در غذاهای مردم مالدیو دیده می‌شود ماهی تن است. آشپزی آنها بسیار تحت تاثیر سریلانکا و جنوب هند است و با ادویه های بسیار همراه است. نارگیل چه به صورت ادویه و چه به صورت میوه در میان غذاهای آنها نیز زیاد به چشم می خورد. بیشتر غذاهای آنها گرم سرو می‌شود و از سبزیجات نیز بسیار کم استفاده می‌کنند. در مالدیو در همه ی وعده های غذایی حتی صبحانه نیز ماهی دیده می‌شود. از معروف ترین غذاهایی که معمولا برای صبحانه سرو می‌شود ماس هونی است که از ماهی دودی، پیاز و نارگیل درست شده و با ترکیبی از ادویه ها طعم بسیار دلپذیری پیدا می‌کند. شاید به خوردن ماهی برای صبحانه برای شما تعجب آور باشد اما عجیبتر اینکه بسیاری از شیرینی های مالدیوی نیز با ماهی درست می‌شوند و طعم بسیار خوبی دارند و معمولا مورد توجه گردشگران قرار می گیرند. باجیا و گولا از مشهورترین شیرینی های مالدیو هستند که در طبخ آنها از ماهی استفاده می‌شود.

کافه در مالدیو
 

افزودن دیدگاه جدید