نکات سفر به مالدیو

Body: 

اگرچه کشور مالدیو کشوری مسلمان نشین است و قوانین اسلامی کاملا در این کشور رعایت می‌شود اما در جزیره‌های گردشگری این کشور آزادی‌هایی برای گردشگران خارجی درنظر گرفته شده است و تفریحات و غذاهای مطابق با سلایق آنها نیز در این جزیره‌ها وجود دارد.
خارج کردن مروارید و صدف و همینطور اجناسی که با لاک لاک پشت درست شده‌اند از خاک مالدیو غیرقانونی ست و بهتر از به این موارد دقت داشته باشید تا در فرودگاه و هنگام خروج از مالدیو برای شما مشکلی ایجاد نشود.
با توجه به تعطیل بودن جمعه و شنبه در برخی نقاط، بهتر است در این روزها به این کشور سفر نکنید چون مثل شهر ارواح بسیار خلوت و خالی از سکنه به نظر می رسد و برای جابجایی یا خرید به مشکل برمی‌خورید.

صنایع دستی در مالدیو

سلامت و امنیت در مالدیو

آب لوله کشی در تمام جزیره ها قابل آشامیدن نیست و بهتر است حتما از مسئولان تفریحگاه در مورد آب سوال کنید. بطری های آب معدنی در مالدیو بسیار گران هستند و بهتر است باقی آب خود در رستوران یا هتل را دور نریزید تا کمتر مجبور شوید برای آب هزینه کنید.
خطر ابتلا به مالاریا در مالدیو وجود ندارد تنها در برخی جزیره‌ها به دلیل وجود پشه‌های زیاد احتمال ابتلا به تب دانگ هست که باز هم بسیار کم اتفاق می افتد. برای کسانی که از مناطق آلوده به تب زرد وارد این کشور می‌شوند ارائه گواهی بین المللی سلامت ضروری است.
بسیاری از مشکلات در مالدیو ممکن است ناشی از غواصی و یا آفتاب باشد. استفاده طولانی مدت از لباس غواصی باعث تعرق و گرمازدگی می‌شود که بهترین راه این است که آب زیاد بنوشید و تا جایی که می‌توانید در سایه بایستید. از طرف دیگر حتما لباس مناسب غواصی بپوشید زیرا مرجان ها بسیار تیز هستند و زخم ناشی از آنها به آسانی خوب نمی‌شود.

 

سلامت در مالدیو

توصیه‌های عمومی سفر

ما در هنگام مسافرت به کشورهای دیگر، سفیر فرهنگی ایران هستیم. از توهین به پرچم و نمادهای ملی کشور مقصد به شدت خودداری فرمایید.
رعایت اصول زندگی اجتماعی که در همه جا مورد احترام است: مثلا از اشاره به افراد و لمس دیگران بدون اجازه خودداری نمایید، به غریبه‌ها لبخند نزنید و ... . همینطور از بلند حرف زدن بپرهیزید.
از صحبت در مورد مسائل سیاسی هر کشور بپرهیزید.
سعی کنید نقشه‌ی هر منطقه را قبل از ورود و یا در بدو ورود تهیه کنید.
بردن تعدادی کنسرو نیز پیشنهاد می‌شود تا در مواقعی که دسترسی به رستوران ندارید استفاده نمایید. نکات ایمنی لازم برای استفاده از کنسروها، بخصوص کنسرو ماهی برای جوشاندن به مدت حداقل بیست دقیقه را حتما اجرا کنید تا خدای نکرده مشکلی در سفر شما پیش نیاید.
در مورد بقایای آثار تاریخی مراقب باشید. معمولا دست زدن به این آثار ممنوع است

امنیت در سفر
قبل از ورود به هر کشوری در مورد ممنوعیات ورود دارو به آن کشور تحقیق کنید تا مشکلی ایجاد نشود. در بعضی کشورها وارد کردن یک برگ استامینوفن هم غیرقانونی است.
تا حد امکان، از اعتماد به دیگران خودداری نمایید.
حتی الامکان سعی کنید به اصطلاح "توی چشم نباشید". کوله پشتی، دوربین دور گردن و عینک دودی و صندل مشخصه‌های بارز یک توریست است که برای شما چیزی جز خطر سرقت و گرانفروشی به همراه نخواهد داشت.
از هرگونه دعوا دوری کنید.
شماره و آدرس سفارت و کنسولگری‌های ایران و شماره‌های ضروری هر کشور را به همراه داشته باشید.

افزودن دیدگاه جدید