شرکت هواپیمایی پگاسوس

متن: 

فصل حراج لباس در استانبول

فصل حراج لباس در استانبول

 

شرکت پگاسوس ایرلاینز به عنوان شرکتی خصوصی و در رده‌ی ایرلاین‌های ارزان قیمت، در ترکیه تاسیس شده و به عنوان ایرلاین چارتر که با هواپیمای ایرلند مشارکت دارد، معروف است. با این حال در حال حاضر همه‌ی سهام آن در اختیار هولدینگ سرمایه‌گذاری ESAS قرار دارد. در هنگام خرید بلیت بهتر است بدانید که  بسیاری از آفرهای این شرکت در بخش زبان انگلیسی وبسایت پگاسوس درج نمی‌شود و باید به بخش ترکی وبسایت پگاسوس ایرلاینز مراجعه نمایید.

 

 

شرکت هواپیمایی پگاسوس

تفاوت بلیت‌ های چارتری با سیستمی

 

تاریخچه‌ی شرکت هواپیمایی پگاسوس

در اول دسامبر 1989 دو شریک تجاری Aer Lingus تصمیم به ایجاد ایرلاین چارتر نمودند که با استفاده از دو بوئینگ 737 به خدمت‌رسانی مشغول شوند. البته سپس دو ایرباس دیگر نیز اجاره شده و به ناوگان این شرکت نوپا افزوده شد.
چهارماه بعد از تاسیس این شرکت، حمله عراق به کویت و هفت ماه اشغال آن سبب صدمات بسیار به صنعت توریسم ترکیه و به طبع آن کاهش مسافرین و کاهش شدید پروازها به این کشور گردید.

 

 

شرکت هواپیمایی پگاسوس

پگاسوس ارزان ترین خط هوایی 

 

در سال 1992 دوباره شرایط گردشگری ترکیه مساعد گردید و فرصتی دوباره برای پگاسوس پدید آمد تا سهم خود در جابه‌جایی مسافران را افزایش دهد. خرید یک بوئینگ و دو ایرباس دیگر از اقدامات این شرکت در راستای هدف فوق بود.
در سال 1994 سهامدار اصلی این شرکت تغییر نموده و این شرکت کاملا به داخل ترکیه منتقل گردید. در سپتامبر 1997 چند هواپیمای دیگر به بوئینگ سفارش داد.
در ژانویه 2005 هولدینگ سرمایه‌گذاری ESAS شرکت پگاسوس را خریداری نموده و بعد از دوماه اساس شرکت را از ایرلاین چارتر به ایرلاینی با پروازهای ارزان قیمت تغییر داد. در همین سال 12 فروند هواپیمای بوئینگ دیگر سفارش داده شد تا در عرض سه سال به ناوگان آن اضافه شود.

 

 

نکته های سفر به استانبول

نکته های سفر به ترکیه

 

در سال 2007 پگاسوس بزرگترین ایرلاین خصوصی ترکیه بود که بیش از 4.4 میلیون نفر را جا‌به‌جا می‌کرد که این عدد در سال 2013 به مقدار قابل توجه 16.8 میلیون نفر رسید.
در سال 2012 حدود یکصد ایرباس جدید از طرف این شرکت سفارش داده شد و سپس 34.5 درصد از سهام آن برای عموم در بورس عرضه گردید.

 

مقاصد شرکت هواپیمایی پگاسوس

شهرهای داخلی ترکیه، اتریش، آذربایجان، بلژیک، بلغارستان، دانمارک، فرانسه،ارمنستان، آلمان، یونان، ایران (دو شهر تهران و اصفهان)، اربیل عراق، ایرلند، ایتالیا، قزاقستان، قرقیزستان، کویت، مقدونیه، لهستان، روسیه، رومانی،اسپانیا، سوئیس، امارات و انگستان از مقاصد اصلی این شرکت خصوصی ترک هستند.

 

 

فرودگاه صبیحا در استانبول

ترکیه بزرگترین فرودگاه جهان را در استانبول می سازد

 

کابین شرکت هواپیمایی پگاسوس

ایرلاین پگاسوس صندلی‌های درجه یک یا فرست کلاس را در همه‌ی پروازهای خود ارائه می‌دهد. همینطور ارائه‌ی نوشیدنی داغ از جمله قهوه و چای به تمام مسافران در صورت پرداخت مبلغی بیشتر ممکن است.

 

 

کابین شرکت هواپیمایی پگاسوس

راهنمای خرید بلیت چارتری یا سیستمی

 

خدمات تفریحی مالتی‌مدیا به همراه هدفون نیز از دیگر امکانات هواپیماهای این شرکت است.

حوادث مربوط به شرکت هواپیمایی پگاسوس

  1.  در مارچ 2010 ایرباس A319 با پرواز شماره 361 این شرکت مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه فرانکفورت شد. علت این فرود، بروز نقص فنی در چرخهای جلوی هواپیما اعلام شد که پس از سه ساعت تعمیر دوباره هواپیما به سفر خود ادامه داد.
  2. در فوریه 2014 پرواز شماره 751 پگاسوس مورد هواپیماربایی مردی اکراینی قرار گرفت که ادعا میکرد حامل بمب است و قصد داشت هواپیما را در شهر سوچی روسیه - میزبان المپیک زمستانی 2014- به زمین بنشاند که هواپیما بالاخره در استانبول به سلامت فرود آمد.

 

حمایت مالی شرکت هواپیمایی پگاسوس

پگاسوس حامی رسمی استادیوم Turk Telekom Arena به عنوان استادیوم رسمی تیم فوتبال گالاتاسرای است.

 

راه های سفر به ترکیه

راه های سفر به ترکیه

جوایز

ارزان‌ترین ایرلاین اروپا در سال‌های 2013 و 2014

بار مجاز

میزان بار مجاز هر شرکت هواپیمایی از جمله نکات مورد توجه مسافر برای انتخاب بلیط خود است. هر شرکت هواپیمایی شرایط خاص خود برای میزان بار مجاز را داراست. معمولا این شرایط به صورت دوره‌ای و با تغییر سیاست‌های شرکت‌های هواپیمایی تغییر می‌یابند.
در حال حاضر ( آبان ماه ۹۳) شرکت هواپیمایی پگاسوس سه نوع پکیج مختلف به مسافران عرضه میکند که بسته به انتخاب هر پکیج، علاوه بر تفاوت میزان بار مجاز برای حمل در هواپیما، شامل امکان انتخاب صندلی هواپیما و سفارش غذای گرم و امکان لغو بلیط است.

 

 

بار مجاز در هواپیمایی پگاسوس

 

بار مجاز در هواپیمایی پگاسوس

 

ارزان‌ترین پکیج  بلیط شرکت هواپیمایی پگاسوس ESSENTIALS نام دارد که میزان بار مجاز آن برای ۱۵ کیلوگرم برای سفرهای داخلی ترکیه و ۲۰ کیلوگرم برای سفرهای بین‌المللی می‌باشد. با انتخاب پکیج بلیط ADVANTAGE شما می‌توانید به میزان ۵ کیلوگرم بیشتر (۲۵ کیلوگرم برای سفرهای بین‌المللی) اجازه خواهید داشت و علاوه بر آن اجازه انتخاب صندلی خود را نیز دارید. در پکیج بلیط EXTRAS میزان بار مجاز برای پروازهای بین‌المللی ده کیلوگرم بیشتر از ارزانترین پکیج  ( ۳۰ کیلوگرم) است که علاوه بر آن امکان انتخاب صندلی و سفارش غذای گرم را نیز خواهید داشت.

 

 

غذا در هواپیمایی پگاسوس

غذاهای ترکیه

 

با توجه به تغییراتی که بصورت معمول در راهبرد شرکت‌های هواپیمایی رخ می‌دهد، بهتر است قبل از سفر از طریق وبسایت رسمی شرکت‌های هواپیمایی از جزئیات پکیج‌ها و آفرها اطلاع یابید. بطور مثال ممکن است برخی از آفرها شامل شرایط خاصی برای میزان بار مجاز و غیره باشند.
چمدان: محتویات آن باید مطابق قوانین باشد. این شرکت هیچ مسئولیتی بابت شکستن محتویات چمدان‌ها نمی‌پذیرد.
کیف همراه: کیف‌های همراه مسافر که در کنار صندلی یا محل مربوط در بالای صندلی وی قرار داده می‌شوند باید ابعادی معادل 20X40X55 سانتی‌متر داشته و از 8 کیلوگرم تجاوز نکنند.
نکته: در صورت گم کردن کیف یا چمدان یا هرگونه وسائل همراه سریعا به انتظامات فرودگاه یا بخش مربوطه اطلاع دهید.

دفتر ایران

این شرکت در حال حاضر دفتر فعالی در ایران ندارد. از آژانس‌های مسافرتی متعدد می‌توانید در مورد نحوه‌ی دسترسی به خدمات این شرکت کسب اطلاع کنید.

منابع و اطلاعات بیشتر: 

افزودن دیدگاه جدید