فصل حراج لباس در استانبول

متن: 

چه زمان­‌هایی برای خرید در استانبول مناسب‌­تر هستند؟
 

 

راه های سفر به ترکیه

راه‌های سفر به ترکیه

 

شاید برای گردشگران تعجب­‌آور باشد، اما در استانبول هیچ دوره زمانی مشخصی (کنترل شده توسط دولت) برای حراج‌­ها وجود ندارد. حتی در صورتی که چنین فروش‌­های ویژه‌­ای وجود داشته باشد، بسیار متغیر بوده و از قانون خاصی پیروی نمی­‌کنند. اساسا حراج‌­ها در تمامی طول سال مشاهده می­‌شوند! البته دلیل این امر مشخص است.

 

حراج در مراکز خرید استانبول

حراج در مراکز خرید استانبول

 

برخی از برندها، کلکسیون محصولات خود را در چهار فصل مختلف به معرض فروش می­‌گذارند. بنابراین در اواخر فصول اقدام به حراج‌کردن محصولات خود می­‌کنند. در آن سوی قضیه، برخی از برندها محصولات خود را تنها به دو فصل تقسیم می­‌کنند: کلکسیون محصولات بهاره/ تابستانه و کلکسیون پاییزه/ زمستانه.

 

 

آنچه باید از استانبول بدانید

آنچه باید از استانبول بدانید

 

طبیعتا این موضوع باعث می­‌شود که فصل حراج فروشگاه‌­های گروه دوم با گروه اول متفاوت باشد. علاوه بر این موضوع، هر روز ویژه­‌ای می­‌تواند بهانه‌­ای برای فروش‌­های ویژه یا تخفیف­‌ها باشد. چنین حراج­‌هایی را می­‌توان در سال نو، روز مادر، روز ولنتاین و مناسبت‌های مذهبی مشاهده کرد. با این تفاسیر، نمی‌­توان با اطمینان ۹۹ درصد برای بهره­‌مندی از تخفیف‌­ها راهی استانبول شد، اما خوشبختانه برخی از موارد قطعی هستند.

 

فروش زمستانه در استانبول

فروش زمستانه در استانبول از اواسط دسامبر یا اوایل ژانویه (اواخر آذر ماه و اوایل دی) شروع می­‌شود.

 

فصل خرید در استانبول

فصل خرید در استانبول

 

در این فصل معمولا تخفیف­‌ها از ۳۰ درصد شروع می­‌شوند و تا ۵۰ درصد افزایش می­‌یابند. البته برخی از برندها نرخ تخفیف خود را تغییر نمی‌­دهند. برخی از برندها موج دوم فروش (در اوایل بهار) نیز دارند. نرخ تخفیف این دسته از فروشگاه­‌ها معمولا بین ۴۵ تا ۵۰ درصد بوده و حتی گاهی برای خلاص شدن از دست تغییر قیمت در اواخر آوریل (اوایل اردیبهشت) به ۷۰ درصد نیز می­‌رسد. به نظر می­‌رسد که بهترین زمان خریدهای زمستانی، همان موج اول تخفیف­‌ها است. دلیل این موضوع نیز مشخص است: علیرغم تخفیف کمتر، سایز لباس­‌هایی نظیر M و L به دلیل تقاضای بسیار به سرعت تمام می­‌شوند و نمی‌‌توان محصول مورد نظر را خریداری کرد.

 

فروش تابستانه در استانبول

فروش تابستانه عموما زمانی آغاز می­‌شود که دمای هوا، دوباره رو به گرم شدن می­‌رود. این زمان می­‌تواند هر روزی بین اوایل ژوئن تا اوایل جولای (نیمه خرداد تا نیمه تیرماه) باشد.

 

چگونه برای سفر به ترکیه برنامه‌ ریزی کنم؟

چگونه برای سفر به ترکیه برنامه‌ ریزی کنم؟

 

با این وجود، همان‌گونه که پیش از این نیز عنوان شد، شرایط بستگی به تقسیم‌­بندی فصول دارد. توصیه می‌شود که برای بهره­‌مندی از بهترین تخفیف­‌های تابستانی در نیمه تیرماه به استانبول مراجعه شود. اوج فروش تابستانی در میانه آگوست (اواخر مرداد ماه) فروکش خواهد کرد. در این زمان علیرغم آنکه می­‌توان تخفیف­‌های فوق­‌العاده‌­ای پیدا کرد، اما امکان یافتن سایز یا رنگ مورد نظر به شدت دشوار می‌­شود.

 

نمایشگاه‌ها در استانبول


جذابیت خرید در استانبول فقط به این بازراها و یا مراکز خرید محدود نمی‌شود، شما می‌توانید میهمان یکی از نمایشگاه‌های شناخته شده و مشهور این شهر شوید و با توجه به علایق خود و باتوجه به برنامه‌ی زمان‌بندی نمایشگاه‌ها از آنها  بازدید و یا خرید کنید.

 

نمایشگاه طلا و جواهر در استانبول

نمایشگاه طلا و جواهر در استانبول

 

یکی از مشهورترین نمایشگاه‌های ترکیه، نمایشگاه طلا و جواهر استانبول است. این نمایشگاه  سالانه دو بار، در ماه‌های مارس و اکتبر، برگزار می‌شود، که با سی سال سابقه، نقش بزرگی را در ایجاد ارتباطات تجاری جدید و همچنین توسعه بازار محصولات جدید شرکت‌ها دارد. در این نمایشگاه می‌توان با آخرین نوآوری‌ها در ماشین آلات، مواد، محصولات  و مجموعه‌های طلا، الماس، نقره، سنگ‌های قیمتی، مروارید، ساعت‌های گرانقیمت و ... آشنا شد.

 

خرید؛ جاذبه‌ی گردشگری استانبول در همه‌ی فصل‌ها

این نقطه‌های روی نقشه، جاذبه‌های تاریخی و گاهی هم ساخته‌های مدرن هنرمندان ترک است که برای گردشگردی و جذب توریسم برای آنها برنامه‌ریزی شده است. اما استانبول فراتر از همه این نام‌ها و نشانه‌های تاریخی و مدرن یکی از جذاب‌ترین نقاط دنیا برای خرید است. جاذبه‌ای که اتفاقا در فصل‌های به‌خصوصی میهمانان زیادی دارد و تجربه‌ای متفاوت از خرید را در مراکز خرید استانبول تجربه می‌کنند.

به‌طور عمومی مسافران این شهر یا به‌خوبی می‌دانند چه زمانی برای خرید لباس در استانبول مناسب­‌تر است؟ چه زمانی حراج­‌های تابستانی در استانبول آغاز می­‌شود؟ و یا برای پرسش‌های خود در مورد اینکه آیا زمانی که من در استانبول هستم، هنوز هم حراج ادامه دارد؟ به دنبال پاسخ مناسب نکته‌های سفر به استانبول را به‌خوبی مطالعه و سپس برای سفر برنامه‌ریزی می‌کنند.

 

بازارهای سنتی در استانبول

بازارهای سنتی در استانبول

 

 

بیشتر خرید ایرانی‌ها و بسیاری از گردشگران  استانبول  لباس است. چون هم برندهای ترکی بسیار معروف و شناخته شده‌ای وجود دارد که می‌توان از نمایندگی‌های اصلی آنها خرید کرد و هم فروشگاه‌‌های بزرگی از برندهای شناخته‌ شده‌ی بین‌المللی. اما این همه‌ی داستان خرید در استانبول نیست، بازارهای سنتی استانبول هم یکی از جذابیت‌های خریدنی این شهر

است.البته واقعیت این است خرید «برند شاپ»های استانبول گرفته که لباس‌هایی با برندهای بین‌المللی عرضه می‌کنند، تا فروشگاه‌هایی که لباس‌هایی با طراحی محلی می‌فروشند همه از جذابیت‌های این جاذبه‌ی گردشگری است.

 

 

مراکز خرید در استانبول

مراکز خرید در استانبول

 

به شما پیشنهاد می‌کنیم به نمایشگاه سنگ‌های طبیعی استانبول هم سر بزنید. این نمایشگاه معمولا در ماه نوامبر و به مدت چهار روز برگزار می‌شود. که در آن علاوه بر ارائه محصولات و خدمات مرتبط به سنگ‌های طبیعی، ایده‌های مختلف بکارگیری و پردازش محصولات مختلف از سنگ‌های طبیعی و مرمر هم ارائه می‌شود. اگر به حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی علاقمند هستید،‌می‌توانید نمایشگاه مبلمان استانبول و نمایشگاه تجهیزات و لوازم جانبی خوردو استانبول را هم ببینید. 

 

دیدنی‌های استانبول

حالا که تصمیم گرفتید مسافر شوید حتما به خوبی با دانستنی‌های ترکیه آشنا هستید. در این کشور زیبا شما خیلی ساده‌تر از تصور می‌توانید برای اقامت خود برنامه‌ریزی کنید. اگر نگاهی به شرایط اقامت در ترکیه بیاندازید، می‌توانید به این نتیجه برسید که شما با هر توانایی مالی امکان حضور در این کشور را دارید. با همین نگاه هم می‌توانید با روش‌های رفت‌و آمد به ترکیه یکی از ساده‌ترین و جذاب‌ترین راه‌های رسیدن به این کشور را انتخاب کنید. به احتمال زیاد بعد از بررسی‌های دقیق نکات سفر به ترکیه در اولین قدم در استانبول مقیم می‌شوید.

 

دیدنی‌های استانبول

دیدنی‌های استانبول

 

استانبول شهر ناشناخته‌ها بیش از آنچه که فکر می‌کنید جذاب است، آنقدر که برآورد اولیه نشان می‌دهد که این هشر همیشه میزبان گردشگران است و در تعطیلات بیش از جمعیت مقیم از میهمانان پذیرایی می‌کند.هیجان سفر به پایتخت ترکیه آنقدر واضخ\ح است که یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های دولت ترکیه ساخت بزرگترین فرودگاه جهان در استانبول است. کافی است نگاهی به فهرست خط‌های هوایی مختلفی که ترمکیه آنها را راه‌اندازی و به مردم سراسر دنیا خدمات می‌دهد به شما نشان می‌دهد که اهمیت حضور توریست و گردشگر در این کشور بیش از بسیاری از برنامه‌های دیگر است و برای این توانایی و امکانات همه‌ی تلاش خود را به‌کار می‌برند که روزبه‌روزز بر سرانهی جذب گردشگر خود اضافه کنند. 

 

فرودگاه آتاتورک در استانبول

فرودگاه آتاتورک استانبول

 

راه‌های سفر به استانبول

نیمی از دنیا هم‌اکنون نه برای سفر به ترکیه بلکه برای رسیدن به بیشتر مقصدهای دنیا از شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز استفاده می‌کنند. ترکیش‌ ایرلاینز بزرگترین شرکت‌هواپیمایی بین‌المللی که ترکیه راه‌اندازی کرده است و اتفاقا سالانه بسیاری از ایرانی‌ها را هم به این مقصد می‌رساند. شرکت هواپیمایی اطلس جت و شرکت هواپیمایی پگاسوس در مقام‌های بعدی قرار دارند که مسافران را با هزینه‌هایی کمتر از ترکیش‌ ایرلاینز به مقصد می‌رسانند. 

 

 

هواپیمایی ترکیش ایرلاینز

شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز


همین که سه‌خط هوایی بین‌المللی در کشور ترکیه فعال و پرکار هستند می‌توانید تصویری از مجموع برنامه‌های گردشگری و جذب توریسم آنها داشته باشید. البته این‌را در کنار انبوه خطوط‌هوایی بین‌المللی که مسافران را از سراسر دنیا به استانبول می‌رسانند شاید سرتان گیج برود! 

 

شرکت هواپیمایی اتحادایرویز

شرکت هواپیمایی اتحاد ایرویز

 هواپیمایی ماهان  یکی از اصلی‌ترین خطوط هوایی است که از ایران مسافران را به ترکیه می‌رساند. شرکت هوایپیمایی قطر ایرویز ، شرکت هواپیمایی امارات و شرکت هواپیمایی اتحاد ایرویز  هم روزانه نزدیک به صد پرواز به فرودگاه‌های بین‌المللی ترکیه  و به‌خصوص استانبول دارند.

در هر زمان و هر موقع که وارد استانبول شوید، می‌توانید ماه‌ها همچنان گردشگر بمانید و هنوز هم جای ندیده‌ای را در برنامه‌ی خود داشته باشید. اگر از مسجد ایاصوفیه ، مسجد سلطان احمد و یا کاخ توپکاپی که در قدم اول و بعد از ورود به استانبول بازدید از آنها به شما پیشنهاد می‌شود. دیدنی‌های جذاب دیگری هم در این شهر وجود دارد. شما می‌توانید این‌بار برنامه‌ی متفاوتی از دیگر گردشگران داشته باشید و موزه استانبول مدرن و یا  جزایر پرنس طلایی استانبول بروید.

 

موزه مدرن استانبول

موزه مدرن استانبول

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید