شرکت هواپیمایی امارات

متن: 

شرکت هواپیمایی امارات یکی از ایرلاین‌های موفق منطقه‌ی خاورمیانه و جهان است که نقش پررنگی در جابه جایی مسافران جهان ایفا می‌کند، بطوریکه آنرا بزرگترین شرکت هوپیمایی منطقه‌ خاورمیانه می‌دانند.

 

خط هواپیمایی امارات

تفاوت بلیت چارتری با سیستمی

 

مقر این شرکت هواپیمایی در شهر دوبی قرار داشته و یکی از زیرمجموعه‌های شرکت عظیم «The Emirates Group» متعلق به دولت محلی دوبی می‌باشد.
طبق آمار منتشرشده، «امارات ایرلاین» هر هفته بالغ بر 3400 پرواز از فرودگاه دوبی به مقصد بیش از 142 شهر از 78 کشور جهان صورت می‌دهد. پروازهای این ایرلاین تقریبا تمام 6 قاره‌ی جهان را پوشش می‌دهد. از این رو این شرکت، یکی از ده هواپیمایی برتر جهان در رنکینگ جهانی مسافت پرواز نیز می‌باشد.

 

 

ساختمان امارات

امارات متحده عربی را بهتر بشناسید

 

ناوگان هوایی «امارات ایرلاین» با خریدهای متعدد و پرحجمی که انجام می‌دهد، بسیار گسترده است. برای مثال تنها در سال 2013 حدود 200 هواپیما خریداری کرده است. عمر تقریبا 6.5 ساله این ناوگان حجیم، نشان از سرمایه‌گذاری هنگفت صاحبان این شرکت هواپیمایی است.

 

 

خط هواپیمایی امارات بهترین خط هوایی دنیا

 

این شرکت مدرن جوایز متعددی را با عناوین مختلف کسب نموده که از جمله آنها می‌توان به رتبه هشتم ایرلاین‌های برتر سال 2012،ایرلاین برتر سال 2013 و دریافت چهارستاره از گروه Skytrax اشاره نمود.

 

تاریخچه هواپیمایی امارات

در اواسط دهه هشتاد میلادی شرکت «گلف‌ایر» ارائه خدمات خود به شهر دوبی را قطع نمود. بدین ترتیب خانواده سلطنتی دوبی به فکر ایجاد ایرلاین مستقل برآمدند که با کمک شرکت هواپیمایی پاکستان این امر میسر شد.

 

خط هواپیمایی گلف ایر

 

دانستنی‌ های سفر به امارات متحده عربی

 

در این زمان دو هواپیمای ایرباس و بوئینگ از طرف پاکستان در اختیار این شرکت قرار داده شد. همچنین دو هواپیمای کارکرده‌ی بوئینگ نیز خریداری شدند تا این شرکت رسما فعالیت خود را آغاز کند. اولین پرواز این شرکت از دوبی به مقصد کراچی پاکستان در تاریخ 25 اکتبر 1985 انجام شد.

 

اولین پرواز خط هوایی امارات

شرایط دریافت ویزای امارات

 

به تدریج با افزایش مسافران این شرکت و خریدهای متعدد دیگر، بر تعداد مسیرهای آن نیز افزوده شد بطوریکه حتی به شهرهای آمریکا پرواز مستقیم برقرار کرده است.
همینطور بسیاری از مسافرانی که قصد سفرهای بسیار طویل دارند، از طریق این هواپیمایی و فرودگاه دوبی تزانزیت می‌شوند.

 

فرودگاه دبی

قوانین سفر به امارات

 

به طور مثال ترافیک هوایی از جنوب آسیا و استرالیا به سمت شمال آمریکا از طریق فرودگاه دوبی بالاست. در سال 2007 این شرکت اقدام به امضای قرارداد خرید 131 ایرباس و 12 بوئینگ 777 نمود و با باز شدن مسیر پروازی دوبی به سائوپولو، هواپیمایی امارات اولین پرواز بدون توقف از خاورمیانه به آمریکای جنوبی را انجام داد.

 

 

امارات حامی تیم فوتبال آرسنال

با امارات به استانبول سفر کنید

 

شرکت هواپیمایی امارات اسپانسر اصلی تیم‌هایی چون آرسنال انگلستان و هامبورگ آلمان است. همینطور سرمایه‌گذاری وسیع این شرکت در مسابقات فرمول یک بر شهرت آن افزوده است.

سازمان هواپیمایی امارات

شرکت هواپیمایی امارات دارای بخش‌های متنوع و بزرگی است که لزوما مربوط به صنعت هوایی نیستند. از جمله‌ی این بخش‌ها می‌توان به بخش خدمات، مهندسی، بخش بیمارستان، تعذیه و خوراک و ... اشاره نمود. بیش از 50 نوع شرکت وابسته را می‌توان در این بخش‌ها شمرد.
حدود 39 هزار نفر خدمه مشغول کار در این شرکت هستند که به طور متوسط هر چهار سال دوبرابر بر وسعت خدمات و ارزش آن افزوده شده است.

 

تفاوت سفر با بلیت سیستمی و چارتری

 

از مهم‌ترین شاخصه‌های ناوگان هوایی این شرکت مصرف سوخت پایین هواپیماهای آن است بطوریکه مبلغ سوخت هواپیما نقش کمی در هزینه بلیط هر مسافر داشته است.
هم اکنون شرکت هواپیمایی امارات هفتمین ایرلاین بزرگ دنیا از لحاظ میزان ترانسفر مسافر بین‌المللی و بزرگترین آنها از لحاظ مقیاس کیلومتر برای هر مسافر شناخته می‌شود.

 

نشان

از سال 2004 آرم و لوگوی این شرکت به پرواز امارات (Fly Emirates) تغییر داده شد. سپس شعار «به اکتشاف ادامه بدهید، پرواز امارات» جایگزین گشته و بعد کمپینی تبلیغاتی تحت  عنوان «بازدید از دوبی، پرواز امارات» به راه افتاد. از سال 2012 تا به امروز شعار این شرکت «سلام فردا» بوده است.

 

با امارات میهمان جشنواره غذای دبی باشید

 

از دیگر شعارهای استفاده شده در این شرکت می‌توان به «سلام فردا»، « امارات، بهترین در آسمان»، «با خودت خوب باش و با امارات پرواز کن»، «آخرین باری که کاری را برای اولین انجام دادی کی بود؟ پرواز امارات» اشاره نمود.

کابین‌های هواپیمایی امارات

فرست کلاس: سه نوع کابین فرست کلاس وجود دارد که شامل سوئیت کامل با در، تخت مخصوص به نام Skycruiser و صندلی مخصوص خواب می‌شود.

 

در فصل حراج لباس به استانبول سفر کنید

 

 طبیعتا نوع اول گرانتر و دارای امکانات بسیاری  همچون یخچال جدا، تلویزیون 23 اینچ و ...است. این نوع کابین در ایرباس‌های A380-800، A340-500 و بوئینگ‌های 777 وجود دارد.

 

بیزینس کلاس: نوع پرطرفدار کابین‌های این شرکت که قیمت متعادلی داشته و راحتی مناسبی نیز دارند. در صندلی‌های این نوع امکاناتی چون ماساژور، پارتیشن خصوصی، چراغ‌های مطالعه، شارژر و پورت usb، تلویزیون 17 اینچی و ... قرار داده شده است.

 

تفاوت قیمت‌های بلیت هواپیما

 

لازم به ذکر است که این امکانات و همینطور طول و عرض کابین‌ها در هواپیماهای مختلف، تفاوت می‌کند.


اقتصادی: ارزان‌ترین نوع صندلی‌ها هستند که امکاناتی چون پورت‌ usb و تلویزیون ICE در آنها تعبیه شده است.

 

بهترین فصل خرید لباس چه زمانی است؟

 

سرگرمی‌های داخل هواپیما

بعد از شرکت ویرجین آتلانتیک، امارات دومین شرکتی بود که سیستم سرگرمی شخصی را برای تمام انواع کابین‌ها تعبیه نمود. سپس سیستم تلویزیونی ICE جایگزین گردید که امکانات بیشتری دارد.
این شرکت در سال 2013 جایزه بهترین سرگرمی داخل هواپیما و بهترین ایرلاین خاورمیانه را از آن خود نمود. سیستم ICE (Information, Communication, Entertainment)

 

نمایشگاه موبایل دبی چه زمانی است؟

 

این سیستم دارای بیش از 600 تا 1200 کانال تلویزیونی، سیستم خبری 3000i، اپدیت اتوماتیک اخبار، مشاهده دوربین خارج هواپیما، سرویس اینترنت پرسرعت، سرویس تلویزیون زنده، ایمیل سرور، بازی‌های ویدئویی، فیلم و انیمیشن، کانال‌های صوتی و ... است.

حوادث
تنها دو حادثه برای هواپیماهای این شرکت رخ داده که اولی در آوریل 2004 هنگام برخواستن هواپیما از فرودگاه ژوهانسبورگ رخ داد. در این حادثه هواپیما چرخهای هواپیما ترکیدند. علت اصلی این حادثه که مصدومی نداشت، اشتباه تکنیکی خلیان و اطلاعات نادرست وی عنوان شد.
در حادثه بعدی در سال 2009 بار دیگر هنگام پرواز در فرودگاه ملبورن استرالیا، هواپیما دچار حادثه گردید که البته این اتفاق مصدومی نداشت.

 

وزن بار مجاز هواپیمایی امارات

 

وزن بار مجاز هواپیمایی امارات

 

کلاس اقتصادی امارات: 30 کیلوگرم
کلاس بیزینس امارات: 40 کیلوگرم
فرست کلاس امارات: 50 کیلوگرم

 

هر کیف یا چمدانی که ابعاد کلی آن از 300 سانتیمتر تجاوز کند، باید به بخش حمل بار منتقل شود. بنابراین این نکته را در نظر بگیرید چراکه هیچ استثنایی وجود نخواهد داشت.

برای خدمات بیشتر حمل چمدان می‌توانید به ترمینال شماره 3 فرودگاه دوبی مراجعه کنید.

خدمات ویژه

این شرکت خدمات ویژه‌ای همچون هتل، پروازهای ویژه، پروازهای ترکیبی، تورهای جهانگری و ماشین کرایه‌ای در مقصد نیز ارائه می‌دهد. برخی از این خدمات ویژه گاه برای ایرانیانی که از تهران به مناطق دوردست سفر می‌کنند در نظر گرفته می‌شود. برای اطلاعات بیشتر و کسب خبرهای جدید به صفحه خدمات ویژه وبسایت هواپیمایی امارات مراجعه نمائید.

افزودن دیدگاه جدید