رفت و آمد - امارات متحده عربی

Body: 

سفر به امارات

برای سفر به امارت متحده عربی بهترین راه استفاده از هواپیماست اگرچه از طریق کشتی و همینطور راه های زمینی هم می توان وارد کشور شد.
سفر به امارت با هواپیما: با توجه به حجم مسافران به سمت امارات، بسیاری از خطوط هوایی داخلی و خارجی پروازهایی از تهران به سمت دوبی برقرار کرده‌اند. بعد از فرودگاه دوبی، فرودگاه ابوظبی، دومین فرودگاه بین‌المللی برای سفرهای گردشگران به شمار می‌رود.
سفر به امارت با کشتی: خوشبختانه در حال حاضر چند شرکت کشتیرانی کار جا به جایی مسافران در بنادر جنوبی کشور و بنادر کشورهای حاشیه خلیج فارس را انجام می دهند و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به آژانس‌های مسافرتی بندرعباس و بندر لنگه از مسیرها و زمان حرکت این نوع کشتی ها مطلع شوند و بلیت خود را تهیه کنند. سرویس دریایی بندر لنگه به دبی در هفته دو یا سه سفر و بندرعباس به شارجه هر هفته دو سفر است. اگر از تهران راهی دوبی هستید، توجه داشته باشید که به دلیل رقابت موجود بین شرکت‌های هواپیمایی برای جذب مسافر، معمولا می‌توانید بلیت این خط را با قیمت مناسب‌تری نسبت به هزینه‌های رفتن به جنوب کشور و سفر دریایی به امارات بپردازید.

رفت و آمد در امارات

امارات کشور کوچکی است که بخش عظیمی از جمعیت آن در منطقه ساحلی کوچکی به طور فشرده جمع شده اند. بنابراین مسافت محل های دیدنی خیلی زیاد نیست که نیاز به هوایپما یا قطار داشته باشید.
گردش در شهر با مترو: متروی دبی سریع‌ترین و ارزان ترین وسیله برای حمل و نقل داخل شهری است. امکانات عمومی مناسب و هوای خوب و خنک داخل ترن ها از ویژگی های این متروست. در ایستگاه‌های مترو، اتوبوس‌های عمومی هم مستقر هستند. اگر زبان انگلیسی یا عربی خوبی دارید استفاده از مترو پیشنهاد می شود.
گردش در شهر با وسایل حمل و نقل عمومی: سیستم حمل و نقل اتوبوسی دبی بسیار پیش پا افتاده است و توصیه نمی شود. شهر دبی دارای چندین مونوریل و ترن است ولی دیگر شهرها فاقد آن هستند. همینطور در ابوظبی می‌توانید اتوبوس‌هایی را پیدا کنید که ارزان‌قیمت، ولی بسیار شلوغ هستند. در شهرهای دوبی، ابوظبی و شارجه دسترسی به تاکسی بسیار خوب است.
گردش در شهر با ماشین اجاره ای: جاده های امارات آنقدر مدرن و عالی هستند که هر گردشگری رو تشویق به اجاره ماشین می‌کنند. برای اجاره و راندن ماشین، مسلما باید گواهینامه رانندگی بین‌المللی داشته باشید.
مردم امارات خیلی سریع و بدون ملاحظه رانندگی می‌کنند. تلفات جاده‌ای در امارات بسیار بالاست.

افزودن دیدگاه جدید