نکات سفر به امارات متحده عربی

Body: 

سلامت و امنیت در امارات

  • میزان جرم و جنایت در امارات به طور کلی ناچیز است اما بهتر است نکاتی را در مورد سفر به امارات بدانید.
  • در مورد مواد دارویی که می خواهید به همراه خود وارد امارات کنید مراقب باشید. مخصوصا از بردن هرگونه قرص حاوی مخدر مانند قرص های کدئین و انواع مسکن به جد خودداری کنید مگراینکه گواهی پزشکی همراه داشته باشید تا به زندان نروید! مطمئن باشید هرنوع آنتی‌بیوتیکی که لازم داشتید را به راحتی می توانید از داروخانه‌های سراسر امارات به راحتی تهیه کنید و نیاز به بردن دارو نیست.
  • نکته بعدی که باید رعایت کنید هنگام عبور از عرض خیابان هاست. با توجه به وضع بد رانندگی اماراتی‌ها و همینطور آمار بالای تصادفات جاده‌ای، همه‌ی جوانب احتیاط را موقع گذشتن از خیابان رعایت کنید.
  • بیمارستان‌های سه شهر دبی، ابوظبی و شارجه امکانات خوبی دارند و بعضی از آنها شبانه‌روزی کار میکنند. با توجه به سیستم نه چندان خوب آمبولانسی، سعی کنید با اولین وسیله، فرد مورد نظر را به بیمارستان برسانید. بهترین بیمارستان امارت، بیمارستان دولتی در ابوظبی با نام شهر پزشکی شیخ خلیفه است که امکانات بسیار خوبی را داراست. بیمارستان رشید در دبی در رده بعدی قرار دارد.
  • آب آشامیدنی امارات سالم است اگرچه آب‌های معدنی طرفدار بیشتری دارند. از نظر بهداشت غذایی هم اوضاع امارات خوب است و اکثر رستوران‌ها، استاندارد‌های رستوران‌های غربی را رعایت می کنند.

شماره تلفن‌های ضروری در امارات متحده عربی

اورژانس و پلیس
تلفن: ٩٩٩
پلیس گردشگری
تلفن: ٨٠٠-٤٨٨٨
آتش‌نشانی
تلفن: ٩٩٧

توصیه‌های عمومی سفر

ما در هنگام مسافرت به کشورهای دیگر، سفیر فرهنگی ایران هستیم. از توهین به پرچم و نمادهای ملی کشور مقصد به شدت خودداری فرمایید.
رعایت اصول زندگی اجتماعی که در همه جا مورد احترام است: مثلا از اشاره به افراد و لمس دیگران بدون اجازه خودداری نمایید، به غریبه‌ها لبخند نزنید و ... . همینطور از بلند حرف زدن بپرهیزید.
از صحبت در مورد مسائل سیاسی هر کشور بپرهیزید.
سعی کنید نقشه‌ی هر منطقه را قبل از ورود و یا در بدو ورود تهیه کنید.
بردن تعدادی کنسرو نیز پیشنهاد می‌شود تا در مواقعی که دسترسی به رستوران ندارید استفاده نمایید. نکات ایمنی لازم برای استفاده از کنسروها، بخصوص کنسرو ماهی برای جوشاندن به مدت حداقل بیست دقیقه را حتما اجرا کنید تا خدای نکرده مشکلی در سفر شما پیش نیاید.
در مورد بقایای آثار تاریخی مراقب باشید. معمولا دست زدن به این آثار ممنوع است.
قبل از ورود به هر کشوری در مورد ممنوعیات ورود دارو به آن کشور تحقیق کنید تا مشکلی ایجاد نشود. در بعضی کشورها وارد کردن یک برگ استامینوفن هم غیرقانونی است.
تا حد امکان، از اعتماد به دیگران خودداری نمایید.
حتی الامکان سعی کنید به اصطلاح "توی چشم نباشید". کوله پشتی، دوربین دور گردن و عینک دودی و صندل مشخصه‌های بارز یک توریست است که برای شما چیزی جز خطر سرقت و گرانفروشی به همراه نخواهد داشت.
از هرگونه دعوا دوری کنید.
شماره و آدرس سفارت و کنسولگری‌های ایران و شماره‌های ضروری هر کشور را به همراه داشته باشید.

 

افزودن دیدگاه جدید