تفریح و سرگرمی در امارات

Body: 

خرید در امارات

پول رسمی امارات «درهم» است.با اینکه بیشتر مردم پول نقد حمل می‌کنند، امکان استفاده از کارت‌های اعتباری بین‌المللی نیز وجود دارد.
اغراق نیست اگر ادعا کنیم امارات بزرگترین مرکز خرید در خاورمیانه است. فروشگاه‌های بزرگ و مدرن با مارک‌های جهانی، مغازه‌های کوچک اما شلوغ و پر از کالا، فستیوال‌های خرید با تخفیف‌های ویژه که در ایام مختلف سال برگزار می‌شوند و ...، همه و همه امارات و مخصوصا دبی را به مقصد هزاران گردشگری تبدیل کرده که شاید تنها به قصد خرید کالای مورد نظر خود وارد این کشور می‌شوند.
از معروف‌ترین مراکز خرید می‌توان به مرکز خرید سیتی سنتر، مرکاتو، سرزمین جادویی، لامسی پلازا، وافی سیتی و ... اشاره کرد.

غذا و رستوران در امارات

در دبی و ابوظبی می توانید انواع مختلفی از غذاهای فرهنگ ها و کشورهای مختلف را به راحتی پیدا کنید. به طور کلی پیداکردن رستوران در دبی راحت است ولی مشکل بزرگتر گران بودن غذاهاست! پرمصرف‌ترین غذای دبی مرغ و برنج و سپس فلافل وشاورما (نوعی ساندویج گوشت شبیه همبرگر) و ساندویچ‌های مختلف و غذاهای دریایی است.
بسیاری از رستوران‌های زنجیره‌ای فست‌فود مانند KFC و استارباکس و مک‌دونالد در دوبی شعبه دارند. همینطور دکه‌های زیادی در اطراف خیابان‌ها فست‌فود های ارزان می‌فروشند. رستوران‌های معروف امارات هم بیشتر همان رستوران‌های داخل هتل‌ها هستند. البته می‌توانید رستوران‌هایی که غذای ایرانی هم سرو می‌کنند و یا کلا ایرانی هستند را به راحتی پیدا کنید.

افزودن دیدگاه جدید