هتل و اقامت در چین

Body: 
گزینه‌های اقامت در چین با توجه به منطقه‌ی مورد نظر و هزینه‌ها بسیار متنوع و گسترده است بطوریکه از هتل‌های پنج ستاره لوکس گرفته‌ تا مهمان‌خانه‌های کوچک و مراکز اقامت موقت بین راهی را شامل می‌شود.
برخی از مردم محلی نیز خانه‌های خود را به مسافران با قیمت مناسبی اجاره می‌دهند که در مناطق دور از شهرهای بزرگ این مسئله نمود بیشتری پیدا می‌کند.
بزرگترین مشکلی که برای اغلب مسافرین در این کشور وجود دارد، انگلیسی نبودن نام هتل‌ها و پر بودن اغلب آنهایی است که در راهنماهای سفر به این کشور لیست شده‌اند. در این وضعیت عدم تسلط رانندگان تاکسی به انگلیسی باعث وخامت اوضاع هم می‌شود! اما به هر حال قبل از سفر حتما از مکان چندین هتل بزرگ و کوچک کسب اطلاع کنید.
در چین نیز همانند هند می‌توان از خوابگاه‌های موقتی که در برخی ایستگاه‌های قطار وجود دارد و تخت‌های یک نفره در اختیار مسافران قرار می‌دهند، استفاده نمود. بطور کلی این قاعده در شهرهای چین را به یاد داشته باشید که در صورت پیدا نکردن هتل مورد نظر، سری به اطراف ایستگاه‌های اتوبوس و قطار بزنید که اغلب هتل‌های ارزان و مهمان‌پذیرها را می‌توانید در همان حوالی پیدا کنید.
حتی در صورت پیدا نکردن هیچ جایی برای ماندن می‌توانید به برخی حمام‌های آب گرم هم سر بزنید که برای سرویس‌های شبانه ( تا ۵ صبح) تخفیف‌های گاه تا ۵۰ درصد در نظر می‌گیرند. بدین ترتیب هم جای گرمی‌خواهید داشت و هم حمام آب گرمی مطبوع و البته قیمتی بسیار مناسب!
  • برنامه سفر را طوری بچینید که قبل از ساعت ۱۸ به شهر مورد نظر رسیده و دنبال هتل بگردید تا جاها پر نشده باشد.
  • در مورد قیمت محل مورد نظر هم بخصوص اگر مهمان‌خانه یا منزل اجاره‌ای باشد، می‌توان مذاکره کرد. پس چانه‌زنی را فراموش نکنید.
  • در مورد آب گرم برای استحمام نیز حتما مطمئن شوید.
  • برخی مهمان‌خانه‌های کوچک بعد از ساعت خاصی دیگر خدماتی ارائه نمی‌دهند و درها را هم به طور کامل می‌بندند. اگر قصد گشت و گذار در شهر را دارید حتما با مسئول مربوطه چک کنید که پشت در نمانید!

افزودن دیدگاه جدید