تفریح و سرگرمی در هند

Body: 

خرید در هند

واحد پول در کشور هند روپیه است و هر روپیه به صد پیزا (paisa) تقسیم می‌شود. اسکناس‌هایی از ۵ تا ۱۰۰۰ روپیه ای وجود دارند. در فرودگاه‌ها و همچنین بانک‌ها و برخی صرافی‌ها می‌توانید پول خود را تبدیل کنید. اما بهتر است در فرودگاه مقداری از پول های خود را تبدیل کنید زیرا در برخی شهرها به سختی می‌توانید صرافی پیدا کنید و مغازه ها و تاکسی‌ها در هند به ندرت پول های خارجی حتی دلار را می پذیرند. تبدیل پول در مغازه های دیگر نیز توصیه نمی‌شود زیرا ممکن است به شما پول تقلبی بدهند. بهتر است به میزان لازم از پول خود را تبدیل کنید زیرا تبدیل روپیه هند در دیگر کشورها به سختی و با ضرر صورت می‌گیرد.
هند را می‌توان کشور ارزانی دانست. برای خرید در این کشور باید همیشه آماده چانه زدن و تخفیف گرفتن باشید. حتی گاهی از فروشگاه‌های بزرگ نیز می‌توانید تخفیف بگیرید. در شهرهایی چون دهلی و بمبئی، مراکز خرید بزرگ با اجناس بسیار متنوعی دیده می‌شوند، از برندهای معروف دنیا تا کالاهای مخصوص کشور هند. مجسمه های چوبی، مجسمه های مرمری و سنگی و جواهراتی بسیار زیبا، در هند هم در مغازه ها و هم بین دستفروش های خیابانی زیاد دیده می‌شود. اگر به لباس‌های هندی علاقه دارید ساری‌های ابریشمی هند هم مرغوبند و هم قیمتی مناسب دارند. رو بالشی و رو تختی از دیگر اجناسی است که نمونه های بسیاری با طرح های متفاوت از آن را می‌توانید و از سوغاتی های این کشور به شمار می‌رود.

غذا و رستوران در هند

غذاهای هندی به واسطه ادویه‌های به کار رفته در آن معروف است. غذاهای این کشور بسیار تند هستند و بهتر است اگر به تندی عادت ندارید حتما از قبل به پیشخدمت رستوران یا فروشنده بگویید.البته میزان تندی غذاها در بخش های مختلف این کشور متفاوت است و غذاهای محلی متنوعی را در ایالت های مختلف هند می‌توان دید اما به هر حال ادویه و فلفل جز جدایی‌اپذیر در غذاهای هندی‌ها هستند. غذاهای بخش های جنوبی و شرقی بیشتر با برنج درست می‌شود که با سبزیجات متنوعی همراه شده است. در بخش‌های ساحلی مصرف ماهی و خوراکی‌های دریایی بیشتر است و میوه‌های گرمسیری مثل نارگیل نیز بیشتر دیده می‌شود.
اسنک‌های خوشمزه که بیشتر شبیه غذاهای گیاه‌خواران است در آشپزی بخش های غربی کشور هند بسیار معروف و مشهور است. بخش‌های شمالی کشور هند زمین‌هایی مناسب برای کشت گندم است و به همین دلیل نان های متفاوت و خوشمزه را در این بخش‌ها می‌توان دید. غذاهایی با سبک آشپزی مغولی نیز هنوز در این کشور دیده می‌شود که از دوره حکومت مغول ها و آشپزی سلطنتی آنها باقی مانده است و جز غذاهای این کشور محسوب می‌شوند. این غذاها در شهرهایی همچون دهلی و آگرا بیشتر از جاهای دیگر کشور هند به چشم می خورد.
هرکس ممکن است تجربه خوردن غذاهای هندی در کشور خود را داشته باشد اما قطعا در هیچ کجای جهان این غذا ها مزه‌ی غذاهای هند را ندارند.

افزودن دیدگاه جدید