رفت و آمد - هند

Body: 

گسترگی جغرافیایی بسیار زیاد در کشور هند و مدت زمان محدودی که گردشگران برای سفر دارند باعث می‌شود هواپیما یکی از گزینه‌های معمول برای سفرهای بین شهری باشد. نامناسب بودن جاده‌ها و وضعیت رانندگی در این کشور در کنار کاهش قیمت بلیط‌های هواپیما باعث استقبال بیشتر گردشگران از سفرهای هوایی شده است.
سفر با قطار از هواپیما مقرون به صرفه تر است و این امکان را به شما می‌دهد که مناظر طبیعی و زیبای این کشور را تماشا کنید و با مردمی که کنجکاوانه از شما سوال می‌پرسند گپی دوستانه داشته باشید. قطارهای هند انواع مختلفی دارند و از قطارهای بسیار لوکس تا معمولی را در برمی‌گیرند. اگر فرصت کافی در سفر به این کشور در اختیار دارید سفر با قطار می‌تواند تجربه خوبی باشد.
اتوبوس از دیگر وسایل رفت و آمد بین شهری است. بسیاری از این اتوبوس‌ها لوکس و پیشرفته هستند اما اتوبوس‌های معمولی نیز در بین آنها دیده می‌شود که بسیار هم شلوغ هستند. بیشتر اتوبوس‌ها در هند کولردار هستند. با توجه به وضعیت نامناسب جاده‌ها سفر با اتوبوس برای مسیرهای طولانی اصلا گزینه مناسبی نیست و بسیار خسته کننده خواهد بود.
کرایه اتومبیل برای دیدن اماکن دیدنی گزینه خوبی است، برای رانندگی در هند باید گواهینامه این کشور و یا گواهینامه بین‌المللی داشته باشید اما بهتر است اتوموبیل را با راننده کرایه کنید زیرا علاوه بر وضعیت نامناسب رانندگی و جاده‌ها در این کشور، حرکت در خیابان ها نیز بر خلاف کشور ما در سمت چپ قرار دارد. رانندگان محلی هم به جاده‌ها و هم به مکان‌های توریستی آشنایی دارند و می‌توانند راهنمای خوبی برای شما باشند. رانندگان هندی معمولا خیلی به انگلیسی آشنایی ندارند، برای ارتباط با آنها از جملات کوتاه استفاده کنید و سعی کنید با اشاره صحبت‌های خود را به آنها بگویید.
ریکشاها نیز در کشور هند بسیار دیده می‌شوند و از متداول ترین وسایل حمل و نقل عمومی هستند که برای تردد در سطح شهر مناسب‌اند. بهتر است ریکشاهایی را که مجهز به تاکسی‌متر هستند سوار شوید، در غیر این صورت حتما از قبل کرایه را با راننده توافق کنید و تخفیف گرفتن از راننده را نیز فراموش نکنید. گشت و گذار در شهر با موتورسیکلت نیز در هند توصیه شده است (البته با رعایت همه‌ی موارد ایمنی) و تجربه‌ای جالب خواهد بود.
 

افزودن دیدگاه جدید