تفریح و سرگرمی در فیلیپین

Body: 

خرید در فیلیپین

یکی از لذت‌بخش‌ترین بخش‌های هر سفر، گشت و گذار در بازارها و مغازه‌ها و خرید کالاهای مختلف است که در فیلیپین با وجود  بازارهای بزرگ و متنوع این لذت دوچندان می‌شود. همانطور که گفته شد کشور فیلیپین نسبت به بسیاری کشورهای دیگر کشور ارزانی محسوب می‌شود. فصل خرید کریسمس در فیلیپین از سپتامبر شروع شده و تا هفته‌ی اول ژانویه به طول می‌انجامد.
 واحد پول در فیلیپین پزو(PhP) است. هر پزو معادل ۱۰۰ «سنتاو» (Centavo) است. اسکناس‌های موجود ۲۰، ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰، ۵۰۰ و ۱۰۰۰ پزو هستند و سکه ها نیز ۵، ۱۰ و ۲۵ «سنتاو» و همچنین ۱، ۵ و ۱۰ پزو هستند. تبدیل پول در فیلیپین به جز در مناطقی که پذیرای گردشگران زیادی هستند خیلی رواج ندارد. همچنین سعی کنید پول های خود را در دکه‌های کنار خیابان تبدیل نکنید چون ممکن است پول تقلبی به شما بدهند.

مسافران در فیلیپین می‌توانند از دستگاه‌های عابربانک برای انتقال پول و یا دریافت پول نقد استفاده کنند. بسیاری از عابربانک های فیلییپین به شبکه‌های بین‌المللی مثل پلاس و cirrus متصل هستند. کارت‌های اعتباری همچون ویزا، مسترکارت و امریکن اکسپرس و JCB نیز در بسیاری از فروشگاه‌های فیلیپین قابل استفاده است. اما فروشندگان معمولا برای استفاده از این کارت‌ها مبلغی را به عنوان حداقل مبلغ خرید در نظر می‌گیرند.

در فیلیپین چه چیزی بخریم؟

کامیک: اگر اهل مطالعه هستید و به خواندن مطالب کامیک علاقه دارید، کامیک‌هایی به زبان انگلیسی که از جذاب‌ترین بخش‌های ادبیات فیلیپین است با قیمیتی بسیار مناسب حدود ۱۰ پزو به فروش می‌رسد.
گلدوزی: از بهترین خریدها در فیلیپین که پیش روی گردشگران است خرید گلدوزهایی است که از برگ درخت آناناس و مواد طبیعی دیگر درست شده‌اند.
جواهرات: گردنبند های نقرای و مروارید در فیلیپین بسیار محبوبند. همینطور جواهراتی که با مرجان‌ها درست می‌شوند را خریداری ننمایید، زیرا پس از مدتی از بین می‌روند. جواهرات دست‌سازی که توسط مردمان قبایل بومی فیلیپین ساخته می‌شوند نیز در بازارها به چشم می‌خورد.
کنده‌کاری های چوبی: لوازم چوبی دست ساز که توسط بومیان به اشکال مختلف ساخته می‌شود همواره توجه گردشگران را به خود جذب می‌کند.

غذا و رستوران در فیلیپین

آشپزی فیلیپینی مانند بسیاری دیگر از جنبه‌های زندگی آنها ترکیبی از آشپزی فرهنگ‌های چینی، مالایی، اسپانیایی و آمریکایی است. البته غذاهای فیلیپینی شهرت غذاهای همسایه‌هایشان را ندارد. آنها در آشپزی به جای ادویه، برای طعم دادن به غذا، از سیر، پیاز و زنجبیل استفاده می‌کنند. مانند دیگر کشورهای آسیایی، برنج از اقلام اصلی غذای فیلیپینی‌هاست.
رژیم غذایی برای فیلیپینی‌ها معنایی ندارد و بیشتر پول خود را صرف غذا خوردن می‌کنند. غذاهایی که فیلیپینی ها می‌خورند بیشتر به جای اینکه شبیه شرقی‌ها باشد به غربی‌ها شبیه است. آنها بر خلاف کشورهای همسایه شان، در غذاهایشان سبزیجات کمتر، و در عوض روغن، گوشت و شکر بیشتری مصرف می‌کنند. از تاثیرات آمریکایی‌ها بر فیلیپین در این زمینه، می‌توان به این نکته اشاره کرد که شما هیچ بازاری را بدون فست‌فود نمی‌توانید پیدا کنید.
غذاخوری‌های کنار خیابان در فیلیپن جزو بهترین‌ها محسوب می‌شوند، اگرچه ممکن است به تمیزی غذاهای خیابانی در کشورهای دیگر نباشند. غذاهای خیابانی در فیلیپین  قیمت کمی دارند و ممکن است چیزی حدود ۵ پزو باشند. و معمولا در بازه زمانی بعد از ظهر تا شب صرف می‌شوند.
نوشیدنی‌ها در فیلیپین شامل چای و کافی و برخی نوشیدنی‌های طبیعی دیگر می‌باشد. در فیلیپین می‌توانید ترکیب خوشمزه‌ای از  میوه‌های گرمسیری مانند دالاندان(نارنگی سبز)، سوشا(دارابی)، پینیا(آناناس)، لیموترش، نارگیل رسیده و انبه، موز، توت فرنگی بیابید. این نوشیدنی‌ها سرد و معمولا با یخ صرف می‌شوند.
«سالابات» که گاهی نیز  چای زنجبیل نامیده می شود، از نوشیدنی های فیلیپین است که به صورت سرد یا گرم نوشیده می‌شود، «کاپنگ باراکو» معروف‌ترین چای در فیلیپین است که از دانه‌های قهوه که در کوهستان‌های سرد به عمل آمده‌اند درست می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید