نکات سفر به فیلیپین

Body: 

مردم فیلیپین بسیار خونگرم و مهربان هستند و رفتار بسیار مودبانه‌ای با مهمانانشان دارند. کمی احترام و بیان تعارفات و تشکر کردن در مقابل رفتار آنان تاثیر مثبتی روی روابط آنها با شما می‌گذارد و اگر بتوانید برخی کلمات را به زبان «تالگوگ» بگویید، تاثیر فوق‌العاده‌ای روی آنها خواهید گذاشت.
در شهرهای بزرگ فیلیپین که فقر زیاد به چشم می‌آید و کودکان خیابانی به وفور دیده می‌شوند. دادن پول به این کودکان ممنوع است و اگر حتما می‌خواهید به آنها کمک کنید و چیزی به آنها بدهید، غذا بهترین گزینه است.

سلامت و امنیت در فیلیپین

آب لوله‌کشی در فیلیپین اگرچه برای نوشیدن فراوری می‌شود ولی بهتر است از آب‌های بسته‌بندی‌شده که در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسد، استفاده کنید.درصورتی که مجبور هستید از آب جاری از سیستم لوله‌کشی استفاده کنید سعی کنید به مدت حداقل  ۵ دقیقه آنرا بجوشانید. همینطور در جاده‌های این کشور از خرید آب خودداری کنید چراکه این آب هیچ فرقی با آب لوله‌کشی ندارد و در حقیقت از همان طریق پر شده‌اند. همینطور ممکن است یخ استفاده شده در نوشیدنی‌ها نیز از آب لوله‌کشی باشد.
بیماری‌ها: خطر ابتلا به مالاریا در برخی مناطق فیلیپین وجود دارد. گرچه در مقایسه با آفریقا و دیگر نواحی جنوب آسیا، مالاریا در فیلیپین چندان رواج ندارد. تب دانگ در فیلیپین بسیار رایج است و هر سال بر تعداد مبتلایان افزوده می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود مواد ضد پشه استفاده شود و تا جایی که امکان دارد از لباس آستین بلند استفاده کنید. هاری نیز در میان حیوانات خیابانی رایج است بنابراین اگر تاکنون واکسن هاری نزدید بهتر است پیش از سفر حتما این واکسن را بزنید.
هپاتیت  A و B از بیماری‌های شایع در فیلیپین است. در مناطق روستایی و زمین‌های کشاورزی «آنسفالیت ژاپنی» رواج دارد که بهتر است اگر قصد بازدید از این بخش ها را دارید حتما واکسن بزنید. از شنا کردن در مناطق آب شیرین خودداری کنید مگر اینکه آن منطقه با کلر ضدعفونی شده باشد. هنگام فعالیت‌های تفریحی مانند قایق‌رانی و کایاک‌رانی مراقب باشید زیرا آلودگی آب باعث وقوع بیماری می شود.
امنیت: اگرچه مردم فیلیپین مردمی خونگرم و مهربانند اما در سفر به فیلیپین نیز مانند سفر به کشورهای در حال توسعه باید مراقب وسایل خود باشید. وسایل ارزشمند خود را در معرض دید قرار ندهید، به خصوص مراقب کیف پول خود باشید. پول کمی با خود حمل کنید و اسکانس‌های درشت را در معرض دید قرار ندهید. در شهرهای بزرگ جیب‌بری بسیار رایج است. انتظار پیگیری و جبران خسارت از پلیس نداشته باشید. همچنین از کوچه پس کوچه‌ها و محل‌های دور افتاده در شب عبور نکنید.

توصیه‌های عمومی سفر

ما در هنگام مسافرت به کشورهای دیگر، سفیر فرهنگی ایران هستیم. از توهین به پرچم و نمادهای ملی کشور مقصد به شدت خودداری فرمایید.
رعایت اصول زندگی اجتماعی که در همه جا مورد احترام است: مثلا از اشاره به افراد و لمس دیگران بدون اجازه خودداری نمایید، به غریبه‌ها لبخند نزنید و ... . همینطور از بلند حرف زدن بپرهیزید.
از صحبت در مورد مسائل سیاسی هر کشور بپرهیزید.
سعی کنید نقشه‌ی هر منطقه را قبل از ورود و یا در بدو ورود تهیه کنید.
بردن تعدادی کنسرو نیز پیشنهاد می‌شود تا در مواقعی که دسترسی به رستوران ندارید استفاده نمایید. نکات ایمنی لازم برای استفاده از کنسروها، بخصوص کنسرو ماهی برای جوشاندن به مدت حداقل بیست دقیقه را حتما اجرا کنید تا خدای نکرده مشکلی در سفر شما پیش نیاید.
در مورد بقایای آثار تاریخی مراقب باشید. معمولا دست زدن به این آثار ممنوع است.
قبل از ورود به هر کشوری در مورد ممنوعیات ورود دارو به آن کشور تحقیق کنید تا مشکلی ایجاد نشود. در بعضی کشورها وارد کردن یک برگ استامینوفن هم غیرقانونی است.
تا حد امکان، از اعتماد به دیگران خودداری نمایید.
حتی الامکان سعی کنید به اصطلاح "توی چشم نباشید". کوله پشتی، دوربین دور گردن و عینک دودی و صندل مشخصه‌های بارز یک توریست است که برای شما چیزی جز خطر سرقت و گرانفروشی به همراه نخواهد داشت.
از هرگونه دعوا دوری کنید.
شماره و آدرس سفارت و کنسولگری‌های ایران و شماره‌های ضروری هر کشور را به همراه داشته باشید.

دیدگاه‌ها

تصویر امیرعباس

سلام..من مدتی هست که با یک دختر در فیلیپین اشنا شده ام از طریق فیس بوک و قصد ازدواج دارم و من میخاهم ادامه زندگی ام را به اونجا برم. لطفا نکات مهم را برام به ایمیلم بفرستید. هزینه رفتن و اگر بخاهم ده سال انجا باشم هزینه رفت من چقدر میشود؟ تشکر از زحماتتون

افزودن دیدگاه جدید