تفریح و سرگرمی در سریلانکا

Body: 

خرید در سریلانکا

واحد پول سریلانکا روپیه بوده و سکه‌های ۲۵ و ۵۰ سنتی کوچکترین سکه و اسکناس‌های ۵۰۰۰ روپیه‌ای درشت‌ترین اسکناس‌های رایج این کشورند. تبدیل پول در بانک‌ها، هتل‌ها و برخی دفاتر دیگر نیز صورت می‌گیرد.

 

 

واحد پول سریلانکا

راه های سفر به سریلانکا

 

برای خرید در سریلانکا هم می‌توانید سراغ دستفروش‌های صنایع دستی رفته و با آنها چانه بزنید و هم می‌توانید از مراکز خرید متنوع و با کالاهایی لوکس را انتخاب کنید.

صنایع دستی در سریلانکا در بازارها و بین دستفروش‌ها و حتی در بازارهای ساحلی زیاد دیده می‌شود. فیل در سریلانکا حیوان مقدسی است، علاوه بر خود این حیوان که در برخی پارک‌ها و معابد نگه داری می‌شود، مجسمه‌های چوبی فیل را نیز می‌توان در بسیاری از بازارهای این کشور مشاهده کرد. مجسمه‌های بودا و عروسک‌ها پارچه ای از دیگر صنایع دستی زیبایی هستند که در مغازه‌ها دیده می‌شوند. جواهراتی با انواع مختلفی از سنگ‌های زیبا نیز طرفداران بسیاری در میان گردشگران دارد.

 

سوغاتی از سریلانکا

شرایط خرید در سریلانکا

 

کشور سریلانکا در گذشته به خاطر چای مرغوبش معروف بوده و اکنون نیز چای سیلان از معروف ترین چای‌ها در جهان است. در این کشور می‌توان چای‌های مختلفی با تنوع بسیار در طعم را در مغازه‌ها دید و به عنوان سوغاتی تهیه کرد.

غذا و رستوران در سریلانکا

غذاهای سریلانکایی‌ها سرشار از ادویه‌های مختلف و بسیار طعم‌دار و همچون همسایه‌ی آنها هند، بسیار تند بوده و شباهت بسیاری به غذاهای جنوب هند دارند. کاری و برنج در بیشتر غذاهای آنها دیده می‌شود و سبزیجات نیز بخش عمده‌ای از غذاهای آنها را تشکیل می‌دهد. برخی از این سبزیجات به صورت آب‌پز در کنار غذاهای سرد که اغلب غذاهای سریلانکایی را دربرمی‌گیرد صرف می‌شوند. از دیگر عادت‌های غذایی سریلانکایی‌ها خوردن میوه فراوان است. میوه‌های رنگارنگ و استوایی که حتی در صبحانه‌های آنها نیز دیده می‌شود. آنها همچنین بعد از هر وعده غذایی، یک بشقاب میوه به عنوان دسر صرف می‌کنند.

 

 

غذا در سریلانکا

رستوران های محلی در سریلانکا

 

غذاها در سریلانکا بسیار ارزان هستند به طوریکه حتی گران ترین غذا در رستوران‌های توریستی نیز قیمتی کمتر  از ۱۰ دلار دارد. اگر دنبال یافتن غذایی بسیار ارزان هستید مثل مردم عادی می‌توانید غذا را در کافه‌ها صرف کنید. این غذاها در کافه‌ها معمولا غذایی شامل برنج است و با توجه به قیمتشان برای مسافرانی که می‌خواند سفر کم‌هزینه‌ای داشته باشند بسیار مناسب است.

افزودن دیدگاه جدید