رفت و آمد - سریلانکا

Body: 

رایج‌ترین وسایل حمل و نقل عمومی در سریلانکا سه‌چرخه است که با وجود سروصدای زیاد در بسیاری موارد مناسب هستند و در همه ی بخش‌های شهر به وفور دیده می‌شوند.  سه چرخه‌ها به خاطر سروصدای زیادی که ایجاد می‌کنند «توک توک» نیز نامیده می‌شوند.

 

 

توک توک در سریلانکا

بهترین زمان سفر به سریلانکا

 

راننده‌های این سه‌چرخه‌ها معمولا قیمتی خیلی بیشتر از کرایه مسیر را به شما می‌گویند که باید با آنها چانه بزنید و تخفیف بگیرد. با تاکسی و یا کرایه ماشین نیز می‌توان در شهر به گشت و گذار پرداخت و بیرون شهر نیز رفت و در برخی موارد حتی ارزان‌تر از سه‌چرخه‌ها هستند. راننده اتوموبیل کرایه‌ای معمولا راهنمای خوبی نیز هست و اغلب اطلاعات خوبی درمورد اطراف دارد و گاهی حتی به چند زبان آشنایی دارد. اتوبوس‌ها نیز از دیگر وسایل نقلیه در سریلانکا هستند که اگرچه ارزان هستند ولی معمولا خیلی شلوغ هستند.

 

 

قطار بین شهری در سریلانکا

جنگلهای سینهاراجا در سریلانکا

 

برای تردد بین شهرهای این جزیره با قطار نیز می‌توانید سفر کنید چراکه بیشتر شهر‌های مهم  توسط خطوط ریلی به هم متصل شده‌اند. قطارهای درجه ۱ و درجه ۲ فقط در برخی مسیرها رفت و آمد می‌کنند قطارهای درجه ۳ هم نسبتا خوب هستند و اختلاف زیادی با قطارهای درجه ۲ ندارند. اگرچه قطارها از اتوبوس‌ها آرام تر حرکت می‌کنند اما راحت تر هستند و کرایه کمتری دارند. این قطارها با عبور از قسمت‌های مختلف جزیره از مناظر بسیار زیبایی نیز عبور می‌کنند.

 

 

گردشگران در قطارهای بین شهری سریلانکا

راه‌های سفر به سریلانکا

در سریلانکا برخی افراد یا شرکت‌ها تورهای گردشگری برای کل جزیره را ارائه می‌دهند که اگر به دیدنی‌های این جزیره آشنایی ندارید استفاده از این تورها می‌تواند به شما بسیار کمک کند. مسیرهای جاده‌ای در سریلانکا بسیار شلوغ و دوطرفه هستند و بهتر است قبل از پذیرفتن این تورها از آنها بخواهید روی نقشه مسیرهای رفت و آمد و شهرها را به شما نشان دهند تا از قبل مسیرهای حرکت را ببینید.
 

افزودن دیدگاه جدید