نکات سفر به سریلانکا

Body: 

خرید در سریلانکا

بهترین زمان سفر به سریلانکا

 

اگرچه مردم سریلانکا  خونگرم و با محبت هستند و رفتار بسیار محترمانه‌ای با توریست‌ها دارند، اما در بین آنها افرادی که با گردشگران در ارتباطند به محض اطلاع از اینکه شما نسبت به هزینه‌ها در اینجا آگاه نیستید سعی در گرفتن پول بیشتر از شما را دارند. بخصوص تاکسی‌ها در سریلانکا که معمولا کرایه بالایی را می‌گویند اما با چانه زدن می‌توانید آن را بیشتر از نصف قیمت نیز کاهش دهید.

سلامت و امنیت در سریلانکا

آب لوله کشی در سریلانکا کیفیت مطلوبی برای نوشیدن ندارد و بهتر است از بطری‌های آب معدنی که برچسب سازمان استاندارد سریلانکا (SLS) را دارند استفاده کنید.

 

آب آشامیدنی در سریلانکا
 

شرایط اقامت در سریلانکا

 

درگیریهای داخلی در سریلانکا بین دولت و ببرهای تامیل در سال ۲۰۰۹ به پایان رسیده اما برخی مناطق در شهرهای شمالی و شرقی، جایی که تامیل‌ها زندگی می‌کنند هنوز مین‌گذاری هستند و دولت در تلاش برای پاک‌سازی آن‌هاست. تامیل‌ها بیشتر در قسمت‌های شمالی ساکن هستند و قسمت‌های جنوبی و مرکزی کشور که به طور کامل زیر نظر دولت مرکزی است از امنیت بیشتری برخوردار است و برای گردشگران مناسب تر است.
بیماری‌هایی همچون هپاتیت A و B، کزاز  و تیفوس نیز به خصوص در فصل‌های بارانی و مرطوب دیده می‌شود که بهتر است قبل از سفر واکسن بزنید. تب دانگ نیز ار بیماری‌هایی است که در فصل‌های بارانی دیده می‌شود. به نظر می‌رسد در بخش‌های گمپاها، کلمبو، گاله و بخش‌هایی از کندی مالاریا وجود نداشته باشد اما در برخی مناطق به خصوص آناراجاپورا، این بیماری کماکان دیده می‌شود.

 

فصل های بارانی در سریلانکا

راهنمای سفر به سریلانکا

توصیه‌های عمومی سفر

ما در هنگام مسافرت به کشورهای دیگر، سفیر فرهنگی ایران هستیم. از توهین به پرچم و نمادهای ملی کشور مقصد به شدت خودداری فرمایید.
رعایت اصول زندگی اجتماعی که در همه جا مورد احترام است: مثلا از اشاره به افراد و لمس دیگران بدون اجازه خودداری نمایید، به غریبه‌ها لبخند نزنید و ... . همینطور از بلند حرف زدن بپرهیزید.
از صحبت در مورد مسائل سیاسی هر کشور بپرهیزید.
سعی کنید نقشه‌ی هر منطقه را قبل از ورود و یا در بدو ورود تهیه کنید.

 

 

مردم سریلانکا

آنچه باید از مردم سریلانکا بدانید

 

بردن تعدادی کنسرو نیز پیشنهاد می‌شود تا در مواقعی که دسترسی به رستوران ندارید استفاده نمایید. نکات ایمنی لازم برای استفاده از کنسروها، بخصوص کنسرو ماهی برای جوشاندن به مدت حداقل بیست دقیقه را حتما اجرا کنید تا خدای نکرده مشکلی در سفر شما پیش نیاید.
در مورد بقایای آثار تاریخی مراقب باشید. معمولا دست زدن به این آثار ممنوع است.
قبل از ورود به هر کشوری در مورد ممنوعیات ورود دارو به آن کشور تحقیق کنید تا مشکلی ایجاد نشود. در بعضی کشورها وارد کردن یک برگ استامینوفن هم غیرقانونی است.
تا حد امکان، از اعتماد به دیگران خودداری نمایید.
حتی الامکان سعی کنید به اصطلاح "توی چشم نباشید". کوله پشتی، دوربین دور گردن و عینک دودی و صندل مشخصه‌های بارز یک توریست است که برای شما چیزی جز خطر سرقت و گرانفروشی به همراه نخواهد داشت.
از هرگونه دعوا دوری کنید.
شماره و آدرس سفارت و کنسولگری‌های ایران و شماره‌های ضروری هر کشور را به همراه داشته باشید.

 

کنسولگری ایران در سریلانکا

افزودن دیدگاه جدید