کندی

توضیح اولیه: 

شهر کندی از شهرهای بزرگ و اصلی سریلانکاست که در فاصله ۱۲۰ کیلومتری از شهر کلمبو و در استان مرکزی این کشور قرار گرفته است. این شهر که بسیاری از معابد بزرگ بودایی را در خود جای داده است به پایتخت مذهبی کشور سریلانکا شهرت یافته است. آخرین پادشاهی کشور سریلانکا تا پیش از تسخیر کشور به وسیله انگلیسی‌ها در سال ۱۸۱۵ در این شهر استقرار داشته است.

متن اصلی: 

رسومات غربی در کندی کمتر از دیگر نقاط کشور سریلانکا دیده می‌شود و بیشتر آداب و رسوم مردم این شهر آداب و رسوم بودایی است.

 

کندی در سریلانکا

بهترین زمان سفر به سریلانکا

 

وجود معبد بزرگ و مهم بودایی «دندان بودا» که گفته می‌شود دندان مقدس منسوب به بودا در آن نگهداری می‌شود و همچنین جشن‌های مذهبی باشکوه در این شهر باعث شده هر ساله گردشگران داخلی و خارجی بسیاری از آن دیدن کنند.

سفر به کندی

قرار گرفتن کندی در نزدیکی شهر کلمبو(مسیری حدود ۱۲۰ کیلومتر) باعث می‌شود مسیرهای زمینی راحت‌ترین راه برای سفر به این شهر باشند. با توجه به شلوغ بودن جاده‌ها در سریلانکا، بهترین وسیله برای سفر به این شهر قطار‌های درجه یک هستند، البته قطارهای معمولی هم وجود دارد که تاخیر بیشتری دارند.

 

 

قطار در کندی سریلانکا

راه های سفر در شهرهای سریلانکا

 

اتوبوس‌های کولر دار نیز گزینه خوبی برای سفر به این شهر است. کرایه ون برای سفر به این شهر نیز از راه‌های دیگر سفر به این شهر است. ون را از طریق آژانس‌های مسافرتی یا هتل‌ها می‌توان پیدا کرد.

گردش در کندی

بهترین وسیله برای گردش در شهر و دیدن مکان‌های دیدنی شهر سه‌چرخه‌ها هستند که همه جا و همه موقع شبانه روز حتی در طول شب نیز می‌توان آنها را پیدا کرد.

 

 

دوچرخه‌سواری در کندی سریلانکا

تفریح و سرگرمی در سریلانکا

 

البته در نظر داشته باشید که حتما نیازی به گشت و گذار با سه‌چرخه نیست و با توجه به کوچک بودن مرکز شهر و نزدیک بودن مناطق دیدنی، حتی می‌توانید با پیاده روی از بسیاری از مکان‌های دیدنی، معابد و بازرهای این شهر دیدن کنید.

دیدنی‌های کندی

معبد Sri Dalada Maligawa: معروف ترین جاذبه این شهر است که در مجموعه کاخ دربار قرار گرفته و دندان مقدس بودا در آن نگهداری می‌شود.

 

معبد دندان مقدس بودا در کندی سریلانکا

دیدنی‌های سریلانکا


در نزدیکی معبد دندان بودا موزه ای وجود دارد که پیکر یک فیل مومیایی شده بسیار بزرگ در آن نگهداری می‌شود. در این موزه همچنین تصاویر از نحوه مومیایی کردن این فیل که ۵۵ سال پیش مومیایی شده به نمایش گذاشته شده است.


معبد گادالادنیا از دیگر معابد زیبای شهر کندی ست که در سال ۱۳۴۴ بر روی قله‌های اطراف شهر در فاصله ی ۱۵ کیلومتری از مرکز شهر قرار گرفته است. در ساخت این معبد بیشتر سنگ به کار رفته و معماری آن به زمان مردمان دراویدی باز می‌گردد.

 

معبد گادالادنیا در کندی سریلانکا

کندی شهر معبدهای شگفت انگیز

 

معبد امبکه نیز که در قرن چهاردهم ساخته شده با حکاکی‌های چوبی بسیار پیچیده و زیبا از معروف ترین معابد در میان توریست‌هاست. حکاکی‌های چوبی طرح‌هایی از افراد در حال رقص، موزیسین‌ها، کشتی گیر‌ها و افسانه‌هایی در باره حیوانات و پرنده‌ها را نشان می‌دهد. در نزدیکی این معبد بازمانده‌هایی از استراحت گاهی قدیمی که بر روی ستون‌هایش این طرح‌ها حکاکی شده‌اند نیز قرار دارد.


پرستشگاه سلطنتی Udawattakele که در میان جنگل‌های این شهر قرار گرفته و بخشی از مجموعه قصر سلطنتی به شمار می‌رود، مکانی بسیار زیبا برای پیاده روی و تماشای زیبایی‌های این جنگل‌هاست. در این جنگل‌ها میمون‌های بسیار و دریاچه‌های آرامی را می‌توانید مشاهده کنید.

 

پرستشگاه سلطنتی Udawattakele در کندی سریلانکا

آنچه باید از آداب و رسوم سریلانکا بدانید


محل نگهداری فیل‌های یتیم در این شهر که حدود ۷۰ فیل نیمه اهلی را نگهداری می‌کند از دیگر دیدنی‌های این شهر است. غذا دادن به این فیل‌های دوست داشتنی بسیار لذت‌بخش است. بسیاری از مردم و گردشگران هنگام  حمام و آب‌تنی این فیل‌ها به تماشای آنها می‌نشینند.


دریاچه زیبای شهر کندی که در سال ۱۸۰۷ توسط آخرین پادشاه سین‌هاله در این کشور و در مرکز این شهر ساخته شده است از بخش‌های زیبای این شهر است. جزیره‌ای که در این دریاچه وجود دارد با درختان نخل و بامبو زیبایی این دریاچه را دوچندان می‌کند.

 

 

دریاچه شهر کندی در سریلانکا

ساحل های زیبا و دیدنی سریلانکا

 

باغ گیاه شناسی پرادنیا که از زیباترین باغ‌های گیاه شناسی در آسیاست توجه گردشگران بسیاری از داخل و خارج از سریلانکا را به خود جلب می‌کند که گونه‌های گیاهی متفاوتی از سرتاسر سریلانکا در این باغ نگهداری می‌شوند. قرار گرفتن این باغ در حواشی رودخانه ماهاولی، زیبایی آن را دو چندان کرده است.

 

باغ گیاه شناسی پرادنیا در کندی سریلانکا

باغ های دارچینی در سریلانکا


فستیوال‌هایی که به صورت سالانه در این شهر برگزار می‌شود از شناخته‌‌شده‌ترین جاذبه‌های این شهرند که همواره مورد توجه گردشگران زیادی قرار می‌گیرد و مردم زیادی از شهر‌های مختلف را نیز به کندی می‌کشاند. یکی از معرویف ترین این فستیوال‌ها «آلاسا» است که برای قریب به چهارصد سال در کندی برگزار می‌شود. در این جشنواره دندان منتصب به بودا در شهر گردانده می‌شود و مردم با لباس‌های سنتی به رقص و پایکوبی می‌پردازند. در این جشنواره فیل‌هایی(که حیوانی مقدس برای بودائیان است) که با وسایل مختلف تزئین شده‌اند نیز بر زیبایی جشن می‌افزاید.

 

فستیوال پراهرا در کندی سریلانکا

آیین های سنتی در سریلانکا

 

از دیگر فستیوال‌های این شهر می‌توان به فستیوال پراهرا  اشاره نمود که نمایش باشکوهی با تعداد زیادی فیل تزئین شده و رقص‌های سنتی، جشن و شادمانی است که در ماه آگوست در این شهر برگزار می‌شود.

 

تاریخچه کندی

شهر کندی پایتخت آخرین پادشاهی سینهالی است که در سال ۱۸۱۵ به تسخیر انگلیسی‌ها درآمد. موقعیت مکانی این شهر و قرار گرفتن آن در ارتفاعات و در میان کوه‌ها، در دوره‌های بسیاری باعث شده این شهر از دسترس متجاوزان در امان بماند در حالی که دیگر شهر‌های سریلانکا به راحتی تسلیم بیگانگان می‌شدند. کندی در نهایت با آغاز استعمار انگلیس تحت سلطه این کشور درآمد.

 

تاریخچه شهر کندی در سریلانکا

ویزای سریلانکا

 

اولین مذهب بزرگی که به این جزیره قدم نهاد مذهب بودایی بود و به دلیل عدم تسخیر شهر کندی توسط قدرت‌های بیگانه، فرهنگ و سنت‌های بودایی از گذشته‌های دور به جای مانده است. معابد بودایی مهم با قدمتی بسیار که در این شهر وجود دارد از جاذبه‌های این شهر است که گردشگران بسیاری را به کندی می‌کشاند. جشن‌های مذهبی که معروف ترین آنها اسالا نام دارد جشنی با قدمت ۴۰۰ ساله در این شهر است از دیگر جاذبه‌های شهر کندی است.

جغرافیا و طبیعت کندی

این شهر که در تپه‌های میانی فلات کندی که با جنگل‌های متراکم پوشیده شده قرار گرفته و با داشتن ارتفاع ۵۰۰ متری از سطح دریا، آب و هوای خنک‌تری نسبت به دیگر شهر‌های اطراف جزیره و به خصوص نواحی ساحلی و کم ارتفاع دارد.

 

طبیثعت و زیبایی های کندی در سریلانکا

هتل و اقامتگاه های سریلانکا

 

سردترین ماه سال ژانویه و گرمترین ماه سال جولای است و رطوبت همیشه در این شهر مثل دیگر نواحی جزیره بالاست.

 

خرید در کندی

شهر کندی مرکز خرید بهترین صنایع دستی، حکاکی، حجاری، صنایع چوبی و ظروف برنجی در سریلانکاست. جواهرات دست ساز نیز همچون دیگر نقاط سریلانکا به وفور به چشم می‌خورد.

 

مراکز خرید در سریلانکا

 

اگر قصد خرید جواهرآلات را دارید بهتر است به مرکز آن یعنی لاکسالا سر بزنید. در این بازار که نزدیک دریاچه قرار دارد جواهرآلات بسیار زیبای دست ساز، سکه‌ها و ظروف قدیمی را نیز در این شهر می‌توانید پیدا کنید. پارچه‌های باتیک زیبا با کیفتی بسیار خوب و طرح‌هایی مدرن نیز در بازارهای این شهر دیده می‌شود.

منابع و اطلاعات بیشتر: 
نام‌های دیگر: 
Kandy

افزودن دیدگاه جدید