تفریح و سرگرمی در ویتنام

Body: 

خرید در ویتنام

واحد پول در ویتنام دونگ است که با VND نشان داده می‌شود. تبدیل پول در بانک‌ها و باجه‌های رسمی تبدیل پول امکان پذیر است. طلافروشی‌ها و هتل‌ها نیز این کار را برای شما انجام می‌دهند. جالب است که نرخ آنها معمولا یکسان نیست و بهتر از ابتدا کمی جستجو کنید تا بهترین نرخ را بیابید.
در ویتنام خرید از جمله کارهایی است که وقت زیادی از گردشگران را به خود اختصاص می‌دهد. قیمت‌های ارزان و تنوع کالاها در شهرهای مختلف بسیاری از گردشگران را به خود جذب می‌کند. این اقلام از کارهای چوبی، جواهرات دست ساز و ظروف سفالی گرفته تا تونیک‌ها و لباس‌های سنتی ویتنام، کلاه‌های مخروطی آنها و عروسک‌های پارچه ای، هر کدام جذابیت‌های خاص خود را برای گردشگران به همراه دارد.

واحد پول ویتنام
ویتنام را می‌توان معدنی تمام نشدنی از کالاهای دست ساز و فانتزی نامید، بهترین هدایا و سوغاتی‌ها را می‌توان در بازارهای اینجا پیدا کرد. چانه زدن و تخفیف گرفتن از فروشنده‌ها را فراموش نکنید. شاید در هیچ کجای دنیا فروشنده‌هایی که به خوبی ویتنامی‌ها تخفیف می‌دهند را نتوانید پیدا کنید.

غذا و رستوران در ویتنام

ویتنام کشوری است مملو از غذاهای خوشمزه که اغلب با ذائقه‌ی ما ایرانی‌ها نیز سازگارند. غذاها در این کشور ترکیبی از سبزیجات تازه، گیاهان دارویی، ماهی و غذاهای دریایی، برنج و گوشت است. از غذاهای معروف این کشور اسپرینگ رول یا دستپیچ بهاری است که ترکیبی از سبزیجات تازه با غذاهای دریایی است. از دیگر غذاهای معروف ویتنام که حتما باید امتحان کنید سوپ فو است. این سوپ از گوشت گوساله یا مرغ و نودل برنج تهیه می‌شود و با سبزیجات تازه که سرو می‌شود مزه ای بی نظیر و بسیار خوشمزه به خود می‌گیرد که معمولا از غذاهای مورد توجه گردشگران است. علاوه بر این غذاها، غذاهای دریایی اغلب در شهرهای ساحلی، نیز در این کشور بسیار مورد توجه اند.

غذاهای ویتنام
نوشیدن قهوه در ویتنام بین مردم محل و گردشگران بسیار رواج دارد و از نوشیدنی‌هایی است که در ویتنام حتما باید امتحان کنید. نوشیدنی‌ها در ویتنام معمولا از برگ چای یا دانه گیاهان دارویی که در آب جوش حل می‌شود، تهیه می‌شوند. البته در شهرهای جنوبی که آب و هوای گرمی دارند نوشیندی‌های همچون آب نارگیل خنک نیز بسیار لذت بخش است.

افزودن دیدگاه جدید