نکات سفر به ویتنام

Body: 

رانندگی مردم در ویتنام بسیار بد و خطرناک است و دیدن صحنه تصادف و افراد مجروح که روی زمین افتاده‌اند در این کشور امری عادی محسوب می‌شود. هنگام عبور از خیابان بسیار مراقب باشید و اجازه بدهید ابتدا ماشین‌ها عبور کنند زیرا آنها اجازه نخواهند داد شما عبور کنید!
در این کشور فساد اداری نیز دیده می‌شود، هنگام کارهای اداری ممکن است از شما در خواست رشوه شود هرچند این رشوه معمولا مقدار کمی است. سعی کنید با لبخند از کنار این درخواست بگذرید.

حمل ونقل در ویتنام
سعی کنید چند جمله به زبان محلی یاد بگیرید بخصوص اگر راجع به پیشرفت‌های اخیر این کشور باشد بهتر است. آنها با دیدن توجه شما به کشورشان برخورد بهتری با شما خواهند داشت.

سلامت و امنیت در ویتنام

اگرچه ویتنام برای گردشگران خارجی کشوری نسبتا امن محسوب می‌شود اما بازهم بهتر است مراقب باشید. جیب‌بری، دزدی و کلاه برداری در شهرهای بزرگ مثل هانوی و هوشی مین گردشگران خارجی را تهدید می‌کند. کلاه برداری در ویتنام به روش‌های مختلف برای گرفتن پول بیشتر از مشتری بسیار رواج دارد.
بیماری‌هایی چون مالاریا و تب دانگ در مناطق روستایی دیده می‌شود اما در شهرهای بزرگ به ندرت یافت می‌شود، با این حال بهتر است پیشگیری‌های لازم انجام شود.

سلامت در ویتنام

اطلاعات ضروری در ویتنام

پلیس: ۱۱۳
آتش‌نشانی: ۱۱۴
اورژانس: ۱۱۵
اعلام ساعت: ۱۱۷
اطلاعات عمومی: ۱۰۸۰
برای تماس تلفنی در صورت امکان از ادارت پست و یا تلفن‌های عمومی داخل شهر استفاده کنید. تماس تلفنی در هتل‌ها بسیار گرانتر است.

آدرس سفارت ایران در هانوی

 NO.54  TRAN PHU  STREET,BA DINH , HANOI, VIETNAM
تلفن نمایندگی : 38232068 - 38232069
ایمیل : iranemb.han@mfa.gov.ir
 hanoi.mfa.gov.ir

توصیه‌های عمومی سفر

ما در هنگام مسافرت به کشورهای دیگر، سفیر فرهنگی ایران هستیم. از توهین به پرچم و نمادهای ملی کشور مقصد به شدت خودداری فرمایید.
رعایت اصول زندگی اجتماعی که در همه جا مورد احترام است: مثلا از اشاره به افراد و لمس دیگران بدون اجازه خودداری نمایید، به غریبه‌ها لبخند نزنید و ... . همینطور از بلند حرف زدن بپرهیزید.
از صحبت در مورد مسائل سیاسی هر کشور بپرهیزید.
سعی کنید نقشه‌ی هر منطقه را قبل از ورود و یا در بدو ورود تهیه کنید.
بردن تعدادی کنسرو نیز پیشنهاد می‌شود تا در مواقعی که دسترسی به رستوران ندارید استفاده نمایید. نکات ایمنی لازم برای استفاده از کنسروها، بخصوص کنسرو ماهی برای جوشاندن به مدت حداقل بیست دقیقه را حتما اجرا کنید تا خدای نکرده مشکلی در سفر شما پیش نیاید.
در مورد بقایای آثار تاریخی مراقب باشید. معمولا دست زدن به این آثار ممنوع است.
قبل از ورود به هر کشوری در مورد ممنوعیات ورود دارو به آن کشور تحقیق کنید تا مشکلی ایجاد نشود. در بعضی کشورها وارد کردن یک برگ استامینوفن هم غیرقانونی است.
تا حد امکان، از اعتماد به دیگران خودداری نمایید.
حتی الامکان سعی کنید به اصطلاح "توی چشم نباشید". کوله پشتی، دوربین دور گردن و عینک دودی و صندل مشخصه‌های بارز یک توریست است که برای شما چیزی جز خطر سرقت و گرانفروشی به همراه نخواهد داشت.
از هرگونه دعوا دوری کنید.
شماره و آدرس سفارت و کنسولگری‌های ایران و شماره‌های ضروری هر کشور را به همراه داشته باشید.

افزودن دیدگاه جدید