رفت و آمد - مالزی

Body: 

سفر به مالزی

با توجه به بعد مسافت، اصلی‌ترین راه (و تقریبا تنها راه) سفر به مالزی استفاده از هواپیماست. در حال حاضر علاوه بر دو شرکت‌ ایرانی «ایران ایر» و «ماهان»، هواپیمایی آسمان نیز به طور مستقیم از تهران به کوالالامپور پرواز دارد. از طریق «ایرآسیا» نیز می‌توانید بصورت مستقیم از تهران به کوالالامپور و بالعکس پرواز کنید. شرکت‌هایی مثل هواپیمایی امارات یا قطر ایرویز هم پرواز غیرمستقیم (ترانزیتی)  به مالزی دارند.
-بیشتر بخوانید: نخستین خط هواپیمایی آسمان به مقصد کوالالامپور

رفت و آمد در مالزی

گردش و سفر در داخل مالزی با توجه به دو تکه بودن این کشور و وجود جنگل‌ها و کوهستان‌های بعضا صعب‌العبور شرایط خاص خود را دارد.

گردش در مالزی با هواپیما

خوشبختانه مالزی از نظر خطوط هوایی داخلی و با توجه به وجود شرکت ارزان قیمتی چون «ایرآسیا» امکانات بسیار خوبی را برای گردشگران فراهم آورده. البته شرکت هواپیمایی مالزی هم بعضی اوقات بلیط هایی با قیمت رقابتی با ایرآسیا در اختیار مسافران قرار می‌دهد. شرکت‌های هواپیمایی دیگری نیز در شهرهای مختلف با امکانات متنوع وجود دارند.

گردش در مالزی با قطار

ترن‌های مالزی اگرچه در سرعت به پای ماشین‌های داخل جاده نمی رسند، اما مسافرتی ارزان و مطمئن را برای شما تضمین می‌کنند. خط قطار مالزی در غرب، شهرهای پنانگ و کوالالامپور و «جوهر بهرو» را به همدیگر وصل کرده و خط قطار شرق از شهرهای گوا موسانگ و پارک ملی تامان نگارا عبور کرده و به کوتا بهارو در نزدیکی جزیره‌ی پرنهنتین می رسد.
یک خط راه آهن جنگلی برای غرب کشور هم وجود دارد که بسیار کند بوده و فاقد هرگونه امکانات مدرنی مثل تهویه هواست. در بسیاری از ایستگاه‌های مسیر هم ممکن است تا ۲۰ دقیقه توقف کند اما صرف نظر از گرمای هوا، گذشتن از داخل جنگل های زیبا شاید برای مسافران خاطره‌انگیز باشد.

گردش در مالزی با ماشین

شبکه راه‌های مالزی در سطحی عالی ساخته شده و نگهداری می شوند. مخصوصا مسیر شمال جنوب که از کناره‌های سنگاپور تا تایلند کشیده شده است. بنزین و گازوئیل هم قیمت مناسبی دارند. هزینه‌ی دیگر مربوطه به ورودی اتوبان هاست که در اتوبان‌های مختلف، متفاوت است. بنابراین در صورتی که گواهینامه بین‌المللی رانندگی داشته باشید، می‌توانید در کشور مالزی ماشین اجاره نمایید.
سیستم اتومبیل‌رانی در این کشور بریتانیایی است. سطح رانندگی مردم خوب گزارش می شود اما بهتر است در شهرهای بزرگ هنگام عبور از خیابان،مخصوصا هنگام عبور موتورسیکلت‌ها بسیار مراقب باشید. شبکه‌ی تاکسیرانی مالزی هم بسیار گسترده است و همه جا می‌توان تاکسی پیدا کرد. توجه داشته باشید که بهتر است قبل از سوار شدن به تاکسی، در مورد قیمت با راننده صحبت کنید.
در کوالالامپور سه نوع تاکسی وجود دارد. تاکسی‌های ارزان قرمز و سفید رنگ و تاکسی های زردرنگ و تاکسی های بزرگ (مینی ون یا ون) آبی رنگ.
توجه داشته باشید: تاکسی‌های شهری حق خروج از داخل شهر را ندارند.

گردش در مالزی با اتوبوس

ارزان‌ترین وسیله‌ي حمل و نقل شهری در مالزی اتوبوس است. همه‌ی شهرها بوسیله‌ی سیستم حمل و نقل اتوبوسی به هم وصل هستند ومی‌توانید اتوبوس هر شهری را که می خواهید، پیدا کنید. اگر آخر هفته یا روزهای تعطیل قصد سفر با اتوبوس دارید حتما جا رزرو کنید. لباس گرم و پتوی مسافرتی هم فراموش نشود مخصوصا در بعضی اتوبوس ها که سیستم تهویه‌ و کولرشان مرتب روشن است.

افزودن دیدگاه جدید