رفت و آمد - نپال

Body: 

برای سفر به این کشور با توجه به محصور بودن آن در خشکی می‌توان از هواپیما و قطار و اتوبوس استفاده کرد.بطور کلی ۸ گمرک توریستی در این کشور فعالند که مهم ترینشان فرودگاه بین‌المللی کاتماندو است.

  • هواپیما: فرودگاه بین‌المللی تریب‌ هووان در کاتماندو اصلی‌ترین ترمینال هوایی این کشور است که فعالیت آن بعد از پایان یافتن ناآرامی‌های این کشور دوباره ازسر گرفته شده است. با توجه به تقاضای کم، در حال حاضر هیچ پرواز مستقیمی بین فرودگاه‌های ایران و نپال وجود ندار. به یاد داشته باشید که برای پروازهای داخلی چنان که به صورت حضوری از آژانس‌های محلی خرید کنید می توانید تخفیف هم بگیرید!

فرودگاه نپال

  • اتوبوس: حدود ۵ مرز زمینی برای ورود گردشگران به این کشور فعالیت می‌کند که برخی از آنها به دهلی نو نزدیک ترند. بنابراین با پرواز به دهلی و استفاده از اتوبوس میتوان وارد نپال شد. جاده‌های مواصلاتی داخلی نپال کیفیت چندان مناسبی ندارند که علت آن آب و هوای خاص این کشور و فرسایش زیاد جاده های آن است. در ضمن اکثر جاده ها بسیار پرپیچ و خم هستند. به طبع مسیرهای کوتاه بسیار زمانبر خواهند بود که باید به این نکته در هنگام استفاده از وسایل حمل و نقل زمینی دقت کنید.
  • قطار: تنها خط ریلی بین شهر سیرسیا در جنوب نپال و شهر راکسوآل در هند مخصوص استفاده بومیان است و افراد خارجی حق استفاده از آن را ندارند.
  • اتومبیل و موتورسیکلت: با اجاره یک اتومبیل در هند هم می‌توان به نپال سفر نمود. جاده‌های زیبا و خلوت نپال تجربه‌ای فراموش نشدنی برای شما به ارمغان خواهند آورد.

افزودن دیدگاه جدید