تفریح و سرگرمی در سنگاپور

Body: 

خرید در سنگاپور

پس از غذاهای سنگاپور، خرید در این کشور دومین چیزی است که گردشگران را به خود جذب می کند. مراکز خرید بسیار بزرگ و زیادی که در شهر وجود دارد گویای همین امر است. کم بودن تعرفه های گمرکی در این کشور نیز به رقابتی شدن قیمت ها بسیار کمک می کند و مراکز خرید را رونق می بخشد.
بیشتر فروشگاه های بزرگ در این کشور معمولا از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز هستند و فروشگاه های کوچکتر کمی زودتر تعطیل می کنند. در سنگاپور بازارهایی مثل دیگر کشورهای آسیای جنوب شرقی با صنایع دست ساز و خاص این کشور نمی بینید و تمام کالاهای این کشور وارداتی هستند. خیابان اوکارد و فروشگاه‌های بی‌نظیرش، محله چینی‌ها، هند کوچک و خیابان عرب‌ها هر کدام جاذبه های خاص خود را دارند که نباید از دست داد.
فستیوال بزرگ حراج سنگاپور که در ماه های جون و جولای برگزار می شود با تخفیف هایی باور نکردنی گردشگران را به خود جذب می‌کند. در این جشنواره بسیاری از مغازه ها حتی تا نیمه های شب باز هستند و فروشندگان با ترفندهای بسیار سعی در جذب مشتری بیشتر دارند. اگرچه خرید در سنگاپور همیشه جز جاذبه های این شهر بوده است اما بهترین فصل برای خرید را می توان فصل برگزاری این جشنواره دانست.
در سفر به سنگاپور به این نکته دقت کنید که سنگاپور کشوری مدرن است که در صنعت نیز پیشرفت های بسیاری داشته است. هزینه‌ها در سنگاپور نسبت به دیگر کشورهای آسیایی گران‌تر است اگرچه نسبت به کشورهای صنعتی ارزان‌تر به حساب می آید.
واحد پول سنگاپور دلار این کشور است که هر دلار نیز معادل ۱۰۰ سنت است. دلار کشور برونئی نیز در سنگاپور مبادله می شود و در واقع دلارهای سنگاپور و برونئی در هر دو کشور مبادله می شود. دفاتر تبدیل ارز را در بیشتر مراکز خرید می توان دید و این دفاتر معمولا نرخ بهتری نسبت به بانک ها دارند و سریعتر کار انجام می دهند.

غذا و رستوران در سنگاپور

حضور فرهنگ های مختلف در کشور سنگاپور در تمام زمینه ها تنوع خاصی ایجاد کرده که آشپزی و غذاهای سنگاپوری نیز بی‌تاثیر ازین تنوع نبوده است و شاید بتوان گفت بیشترین تاثیر را روی آشپزی سنگاپور، کشورهای چین، اندونزی و مالزی گذاشته اند.
این جزیره که از نعمت های دریایی فراوانی بهره برده است، به خاطر غذاهای دریایی که در این کشور حرف اول را در میان دیگر غذاها می‌زند بهشت غذاهای دریایی نامیده شده است. این غذاها شامل انواع ماهیها، سفره ماهی‌ها، خرچنگ‌ها و میگوهاست که با روش های مختلفی پخته می شوند و هر گردشگری در این کشور را شیفته خود می کند. خرچنگ تند و خرچنگ فلفل سیاه، و همچنین لاکسا غذاهایی بسیار تند، و از غذاهای معروف کشور سنگاپور می باشند.
به غیر از غذاهای دریایی در سنگاپور، غذاهای تند هندی و انواع مختلف فست فودهای غربی نیز طرفداران بسیاری دارند که البته این غذاها که تقریبا در همه کشورها یافت می شوند بیشتر بین اهالی سنگاپور طرفدار دارند تا گردشگران.

غذاهای معروف سنگاپوری

از غذاهای معروف این کشور باربکیو ساتای که از گوشت چرخ کرده درست می شود بسیار پر طرفدار است. روتی پراتا نیز از غذاهای ساده مورد علاقه مردم سنگاپور است که بیشتر در محله هندی ها دیده می‌شود. غذای روجاک از غذاهایی است که به خوبی نشان دهنده فرهنگ ترکیبی آشپزی در کشور سنگاپور است. این غذا ترکیبی از میوه ها و خوراکی های دریایی است که همراه با تمر هندی، پودر فلفل قرمز و لیموی تازه سرو می شود.
میوه های استوایی همچون انبه، آناناس، موز و نارگیل و دیگر میوه های مناطق استوایی که بسیاری از آنها برای ما ناآشنا هستند هم در این کشور بسیار پرطرفدارند و برای پذیرایی از میهمانان به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.
اهمیت آشپزی و غذا در این کشور به اندازه ایست که هر ساله جشنواره غذا در سنگاپور از پایان ماه جون تا پایان جولای برگزار می شود. این جشنواره که شامل برنامه های آشپزی، مسابقات مختلف و آتش بازی و بسیاری برنامه های متنوع دیگر است سال هاست که به یکی از دیدنی های سنگاپور تبدیل شده است.
طبخ غذاهایی با طعم‌ها و رنگ‌های مختلف به همراه آشپزها و محیط‌های حرفه‌ای باعث شور و نشاط فوق العاده‌ای در بین مردم و به خصوص گردشگران می شود. توصیه می شود سفر خود به سنگاپور را با این جشنواره هماهنگ کنید.

منابع و اطلاعات بیشتر: 

ف

افزودن دیدگاه جدید