رفت و آمد - سنگاپور

Body: 

آسان‌ترین راه برای سفر به سنگاپور سفر با هواپیما به این کشور است. البته از مالزی و سنگاپور راه‌های زمینی و آبی نیز به سنگاپور وجود دارد. فرودگاه اصلی شهر فرودگاه چانجی است که از بهترین فرودگاه‌ها در دنیاست و سفر و توزیع بار در این فرودگاه بسیار سریع و بدون تاخیر انجام می‌شود.
سنگاپور از مسیرهای زمینی و ریلی با کشور مالزی نیز در ارتباط است. مسیر کازوی مسیری معروف بین این دو کشور است که از سنگاپور با جوهور بهرو در مالزی در ارتباط است. این مسیر در آغاز تعطیلات آخر هفته بسیار شلوغ می‌شود و به سمت مالزی ترافیک دارد و در آخر تعطیلات ترافیک در این مسیر به سمت سنگاپور است.
برای گشت و گذار در شهر خطوط ریلی MRT و LRT که هم ارزان هستند و هم مناطق مختلف شهر را به هم وصل می‌کنند گزینه خوبی است. در واقع می‌توان گفت تردد در سطح شهر با توجه به سیستم حمل و نقل عمومی گسترده در شهر کار دشواری نیست.
از دیگر وسایل حمل و نقل عمومی اتوبوس‌ها هستند که البته نسبت به قطارهای شهری سرعت کمتری دارند و همچنین قایق‌ها که در طول رودخانه تردد می‌کنند و بیشتر جنبه توریستی دارند. در سنگاپور کرایه ماشین توسط خارجی‌ها چندان رایج نیست زیرا علاوه بر گران بودن و قوانین سخت کنترل ترافیک در این شهر، سیستم حمل و نقل عمومی بسیار خوب و مقرون به صرفه تر است.

افزودن دیدگاه جدید