نکات سفر به سنگاپور

Body: 

هوای سنگاپور بیشتر اوقات صاف و آفتابی است و بهتر است عینک آفتابی همراه خود داشته باشید. از طرف دیگر هم گرمای هوا ممکن است آزاردهنده باشد پس بهتر است لباس‌های نازک و خنک بپوشید. همراه داشتن چتر نیز توصیه می‌شود زیرا معمولا عصرها بارندگی به صورت رگباری کوتاه رخ می‌دهد.
انعام دادن در سنگاپور رایج نیست و توسط دولت منع می‌شود اگرچه پیشخدمت‌ها در هتل معمولا برای حمل چمدان و بارهای شما انتظار انعامی حدود ۲ دلار را دارند.
در سنگاپور عملیات ساخت و ساز در شب‌ها و صبح زود فقط در مکان‌های مسکونی ممنوع است و در مرکز شهر شب‌ها تا دیروقت و صبح‌های زود نیز صدای کارکردن کارگرها در این سایت‌ها به گوش می‌رسد. پس در انتخاب محل هتل خود دقت کنید و حتی‌المقدور چک کنید که در نزدیکی هتل عملیات ساخت و سازی نباشد، که راحت بتوانید استراحت کنید.
پلیس سنگاپور در برخورد با جرایم بسیار جدی و سختگیرانه عمل می‌کند. آشنایی با برخی قوانین در هنگام ورود به این کشور توصیه می‌شود. برخی از این قوانین از جمله همراه نداشتن مواد دارویی مخدر در هنگام ورود به کشور سنگاپور را به خاطر بسپارید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.

امنیت و سلامت در سنگاپور

  • سنگاپور را می‌توان از امن‌ترین کشورهای جهان دانست بطوریکه مثل دیگر کشورهای آسیایی، قدم زدن در خیابان‌های تاریک و یا شب هنگام و دیروقت نیازی به نگرانی خاصی ندارد. با این حال رعایت احتیاط همیشه توصیه می‌شود.
  • در صورت بروز مشکل حتما به پلیس این کشور مراجعه کنید و مدارک خود را به همراه داشته باشید.
  • استاندارهای بهداشت و سلامتی در این کشور کوچک بسیار بالا بوده و مشکل خاصی مسافران را تهدید نمی‌کند مگر گرمازدگی در ماه‌های گرم سال. در هر صورت رعایت بهداشت شخصی و استفاده از آب آشامیدنی مطمئن ضامن سلامتی مسافران خواهد بود.

توصیه‌های عمومی سفر

ما در هنگام مسافرت به کشورهای دیگر، سفیر فرهنگی ایران هستیم. از توهین به پرچم و نمادهای ملی کشور مقصد به شدت خودداری فرمایید.
رعایت اصول زندگی اجتماعی که در همه جا مورد احترام است: مثلا از اشاره به افراد و لمس دیگران بدون اجازه خودداری نمایید، به غریبه‌ها لبخند نزنید و ... . همینطور از بلند حرف زدن بپرهیزید.
از صحبت در مورد مسائل سیاسی هر کشور بپرهیزید.
سعی کنید نقشه‌ی هر منطقه را قبل از ورود و یا در بدو ورود تهیه کنید.
بردن تعدادی کنسرو نیز پیشنهاد می‌شود تا در مواقعی که دسترسی به رستوران ندارید استفاده نمایید. نکات ایمنی لازم برای استفاده از کنسروها، بخصوص کنسرو ماهی برای جوشاندن به مدت حداقل بیست دقیقه را حتما اجرا کنید تا خدای نکرده مشکلی در سفر شما پیش نیاید.
در مورد بقایای آثار تاریخی مراقب باشید. معمولا دست زدن به این آثار ممنوع است.
قبل از ورود به هر کشوری در مورد ممنوعیات ورود دارو به آن کشور تحقیق کنید تا مشکلی ایجاد نشود. در بعضی کشورها وارد کردن یک برگ استامینوفن هم غیرقانونی است.
تا حد امکان، از اعتماد به دیگران خودداری نمایید.
حتی الامکان سعی کنید به اصطلاح "توی چشم نباشید". کوله پشتی، دوربین دور گردن و عینک دودی و صندل مشخصه‌های بارز یک توریست است که برای شما چیزی جز خطر سرقت و گرانفروشی به همراه نخواهد داشت.
از هرگونه دعوا دوری کنید.
شماره و آدرس سفارت و کنسولگری‌های ایران و شماره‌های ضروری هر کشور را به همراه داشته باشید.

افزودن دیدگاه جدید